Bağlantılar ilgili uygulamalarında açılsın mı?


16

Safari'den bir NYTimes makalesine bir web bağlantısını tıklarsam makale NYTimes uygulamasında açılırdı. Bir noktada, bu ayarı değiştirmiş olmalıyım ve şimdi, Safari'de NYTimes bağlantıları açılıyor.

Safari'de veya Ayarlar'ın NYTimes uygulama alanında eski davranışa veya NYTimes uygulamasının kendisinde bulunan ayarlarda hiçbir şey bulamıyorum. İlgili uygulamalarında bağlantı açma eski davranışını geri yüklemenin bir yolu var mı?

Düzenleme: Yüklü NYTimes uygulaması var, iOS 9.3.1'deyim ve özel tarama kullanmıyorum, bu nedenle bazı tipik cevaplar (teşekkürler John Ramos !) Burada yardımcı olmuyor.

Ayrıca çerezleri, geçmişi ve yerel verileri Safari'den silmeyi ve NYTimes uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemeyi denedim - hepsinin etkisi yok.


Buradaki biri beni dürüst tutabilir, ancak başlık kodunu safariye 1) sayfanın üstündeki 'x uygulamasında aç' afişini göstermesi ve 2) göstermesinin web geliştiricisine bağlı olduğunu düşündüm. belirli bir uygulamaya derin bağlantılar ve açar?
fsb

@fbara Web + uygulama geliştiricisine bağlı olduğuna inanıyorum.
owlswipe

Diğer yoldan ne haber? Eşim bir iPhone'da, uygulamada değil, bir tarayıcıda (en azından bazı) Tumblr bağlantılarını açmak istiyor. Ulaşmaya çalıştığınız davranışlardan kurtulmak istiyor. Bunu Android'de nasıl yapacağımı biliyorum, ancak tüm iPhone aramalarım bunun gibi sorulara yol açıyor, yanlış bir şekilde.
enigment

Yanıtlar:


22

Bu özelliğe Evrensel Bağlantılar denir. Bu konuda Apple'ın belgeleri okuyabilir burada .

Temelde bunun çalışması için NYTimes web sitesinin geliştiricisinin apple-app-site-associationsunucusunda bir dosya olması gerekir . Bu dosyayı NYTimes web sitesinde http://nytimes.com/apple-app-site-association adresinde görüntüleyebilirsiniz . Dosya içinde hangi URL'lerin yönlendirileceğini (NYTimes sitesinde, alan adından hemen sonra 2000 ile 2099 arasında bir yılı olan herhangi biri) ve hangi uygulamalara yönlendirileceğini (dört NYTimes uygulaması) belirtebilirler. Bir bakışta dosya web sitelerinde iyi görünüyor, ancak ilginç bir şekilde, sadece http: //www.nytimes.com/2016 / ... gibi bağlantıların çalışacağı, örneğin http: // www.nytimes.com/reuters/2016 / ...olmaz. Bu nedenle, nytimes.com web sitesine tüm bağlantıların uygulamalarında açılmasını istemediklerine karar verdiklerini belirtmek gerekir.

Ayrıca, bağlantılarını almak istediği alanları listelemek için iOS uygulamalarındaki bir ayarı değiştirmeleri gerekir. Bu, adı verilen bir yetki biçimini alır com.apple.developer.associated-domains. Uygulamalarının yapılandırılma şekli nedeniyle, doğru yapılandırılıp yapılandırılmadığını görmek için uygulamalarındaki plist dosyalarını kontrol edemiyorum. Ama kendi testlerimde, bu özellik iyi çalışıyor gibi görünüyor. Ben gittiğimde bu makalede ben rastgele DaringFireball üzerinde aldı ve NYTimes linke tıklayın ettik NYTimes otomatik başlattı app ve Safari yerine makaleye açar.

Olan şey, iOS'a Evrensel Bağlantıları Safari'den ilgili uygulamaya geçirmesini istemediğinizi söyleyebilirsiniz. Bunu, iOS bir Evrensel Bağlantı ile bir uygulama açtığında ekranın sağ üst köşesinde görünen bağlantıya tıklayarak yaparsınız. Bu noktadan itibaren iOS, söz konusu site için Evrensel Bağlantı özelliğini yok sayar. Bu oldukça sezgisel değildir, bu yüzden bunu site için Evrensel Bağlantılar özelliğini devre dışı bıraktığını fark etmeden yapmış olabilirsiniz.

Evrensel Bağlantıları devre dışı bırakmak için bağlantının nerede olduğunu gösteren demo

Bu site için Evrensel Bağlantıları yeniden etkinleştirmenin iki yöntemi vardır. Bir NYTimes bağlantısına uzun basın ve menüden "NYTimes'da Aç" ı seçin veya Safari'de NYTimes web sitesini açın ve sitenin üst kısmındaki Akıllı Uygulama Başlığı'ndaki "AÇIK" bağlantısını tıklayın.

Evrensel Bağlantıların nerede yeniden etkinleştirileceğini gösteren demo, birinci yöntem Evrensel Bağlantıların nerede yeniden etkinleştirileceğini gösteren demo, ikinci yöntem

Nasıl geçtiğinizi bize bildirin.


Bu doğru değildi, ancak "evrensel bağlantılar" ifadesi doğru cevaba ulaşmak için ihtiyacım olan şeydi ( stackoverflow.com/questions/32729489/… aracılığıyla ). Bir bağlantıya dokunup basılı tutmanız ve ardından bu davranışı geri yüklemek için "NYTimes" da aç'ı seçmeniz gerekir. Cevabı ileride başvurmak üzere güncelledikten sonra kabul edeceğim. Teşekkürler!
dcrosta

Cevabı Universal Links'i geri yükleme yöntemini içerecek şekilde güncelledim, ancak bahsettiğim kişi de işe yarıyor. Dün gece telefonumda tekrar tekrar test ettim ve cevabınızı yazarken bağlantı kurduğunuz sorudaki diğer cevaplar da bahsetti. :)
Alistair McMillan

"veya Safari'de NYTimes web sitesini açın ve sitenin üst kısmındaki Akıllı Uygulama Başlığı'ndaki" AÇIK "bağlantısını tıklayın." Bu, uygulamayı açar ancak benim durumumda evrensel bağlantıyı yeniden etkinleştirmez. Ne yanlış olabilir?
Vincent

0

İPhone'umda uygulamada NYTimes makaleleri açılmadığından, New York Times web sitelerinin bağlantıları işleme biçimini değiştiriyor gibiydi. Büyük olasılıkla, nytimes.com'un geliştiricileri siteyi uygulamadaki makaleleri otomatik olarak açmaya engellemeye karar verdi, çünkü sorunla karşılaştığımız insanlar çalışmıyor (veya daha da kötüsü, uygulamayı indirmenizi, okumanızı kesmenizi istiyor). Mobil NYTimes web sitesi, sadece web'deki makaleyi okumanızı sağlayarak süreci basitleştirmeye karar verebilecek kadar iyidir.

Bir geçici çözüm: makaleyi daha sonra web'den kaydedin, ardından NYTimes uygulamasındaki Kayıtlı bölümüne gidin ve makaleniz uygulamada sizi bekliyor olacak.

Yukarıdaki açıklamalarda "web geliştiricisinin hatası" teorisini önerdiği için kullanıcı fbarasına verilen krediler.


Muhtemelen orijinal soruda belirtmeliydim, ancak yüklü NYTimes uygulamam var, iOS 9.3.1'deyim ve özel tarama kullanmıyorum :(
dcrosta

@dcrosta bağlantıları da benim için uygulamayı açmıyor, bu yüzden web geliştiricileri kodu web sitesinde kalmak böylece kod değiştirdi tahmin ediyorum. Yukarıdaki cevabımı bir teori ve geçici bir çözümle güncelledim.
owlswipe

Bu ödülün 1 / 2'sini aldığım anlamına mı geliyor? :-)
fsb

@JohnRamos, Alistair McMillan'ın burada düzeltilmesi için cevabını (ve güncelleme yapana kadar yorumumu) görüyor.
dcrosta

Tamam, benim için çalışmıyor (rastgele bir makale açılıyor) ama işe
yarıyorsa
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.