Safari eski sayfaları önbelleğe alıyor mu?


1

İMac'imi satın aldığımdan beri bu sorunu yaşıyorum. Safari tarayıcısı sık sık belirli bir web sayfasına gittiğimde garip davranışlar sergiliyor. Çok fazla web sitesi geliştirme yapıyorum, bu yüzden doğal olarak sitelerimi test etmek zorundayım. Ancak, Safari web sitesinin eski kopyasını bellekte tutuyor ve yüklemeye devam ediyor! Tek seçenek tarama verilerini temizlemektir, ancak bu da cihazdaki tüm sitelerden çıkış yapmama neden oluyor, bu yüzden bu bir acı.

Bugün olanlara bir örnek: <meta>www.anotherpage.com adresine yönlendiren bir etiketi olan bir web sitem vardı . Bu etiketi kaldırdım ve dosyayı FTP'ye yükledim. Ancak, Safari beni hala o sayfaya yönlendirmeye devam edecek. Aynı URL’yi mobil Safari sürümünden eriştiğimde, her şey beklendiği gibi çalıştı, yönlendirme yok. Heck, hatta Mozilla veya Chrome bile masaüstünde yeni siteyi gösterdi.

Önbelleğe almayı devre dışı bırakmalı mıyım, yoksa bir şey mi kaçırıyorum? Benzer bir problem yaşayan var mı? Yoksa Safari'nin yeni IE olmasının sebeplerinden sadece biri mi?


Cmd-Alt-E önbelleğini silmeyi denediniz mi?
Dictionarics Anonim

Denerim, teşekkür ederim. Tüm verileri temizlemenin de sorunu çözeceğini düşünüyorum, ancak neden ne olabileceğini merak ediyordum. Bunu başka bir platformda veya tarayıcıda hiç deneyimlemedim. Fakat daha sonra, bugünlerde çoğu zaman Safari kullanıyorum.
Lubos

alt / yeniden yükle, yeni bir sayfa elde etmek için kullanılır. [Şu an üzerinde test edeceğim bir şeyim yok]
Tetsujin

Safari ve OSX'in diğer tarayıcılarının en son sürümlerinde bile aynı şeyi görmek sorun değil. Safari’nin yeniden başlatılması, sayfanın yeniden yüklenmesini / yeniden yüklenmesini de çözmez. Safari'nin başlık meta etiketini önemsemediği gibi: sayfa çerçevelerim, tarayıcılara 'önbellekleme' diyerek, güncellenmiş içeriği yüklemek üzere bir sonraki yenileştirmeyi istediğim gibi, göndermeye (TH / w / süresi geçmiş) gönderiyor. Otomatik yenileme normalde olsa çalışır.
Steffen Winther Sørensen,

Yanıtlar:


1

Safari agresif yönlendirmeleri önbelleğe ve kuvvet yenileme sadece yönlendirilir sayfayı yenileyin zorlar için değil, yönlendirme kendisi. Geliştirme → Boş Önbellekleri (⌥⌘E) seçerek tarama verilerinizi (çerezler) silmeden önbelleği temizleyebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.