Zorla kapatma uygulamalarının iOS cihazlarda herhangi bir faydası var mı?


8

Çeşitli web sitelerinden ve insanlardan bu soru ile ilgili karışık cevaplar aldım ve hepinizin bir kez ve herkes için cevap vermesini istedim.

Soru, uygulamaları zorla kapatmak (yani, ev düğmesini çift tıklamak, sonra yukarı kaydırmak), bir iPhone'un veya başka bir iOS cihazının piline veya genel performansına herhangi bir faydası var mı?


1
@Tetsujin Bir cevabınız varsa, lütfen aşağıya gönderin, teşekkürler. Yorumlar, bir "yanıtı" doğru (ya da değil) düzenleme ya da inceleme özelliklerine sahip değildir.
Robert Cartaino

Yanıtlar:


6

Bu konu hakkında çok fazla tartışma ve tartışma yapıldı. İOS için v3 ve v4 günlerinde faydalı olduğuna inanıyorum ama şimdi değil.

Hatta yakın zamanda Craig Federighi, bunun gerekli olmadığını ve pil ömrünü uzatmadığını söyledi. Apple, gerektiğinde bir uygulamayı askıya almak ve / veya öldürmek için uygun zamanı bellek yönetimine yerleştirmiştir. Bir uygulamayı zorla kapatmanız gereken tek zaman, uygulamanın yanıt vermemeye başlamasıdır.


4

Bir durumda, zorla çıkma, iOS'u, işlemi temizlemek, yeniden başlatmak ve önbelleğe alınan / açık olan tüm dosyaları temizlemek için gereken daha fazla işlem maliyetinden daha ağır basan bir fayda sağlayabilir.

Bunu yapmanın olumsuz tarafı, uygulamaların arka planda çalışmamasıdır; bu nedenle, yeni bir uygulamaya veya sıçrama tahtası / simge listesi / kilit ekranına geçtikten sonra iOS, uygulama için tüm dosya sistemi etkinliğini durdurdu / duraklattı / temizledi.

Dondurulmuş bir uygulamaya, kaydedilen durumu veya önbelleğe alınmış sonuçları göz ardı ederek kendisini tamamen sıfırdan yeniden başlatması gerektiğini bildirir. Apple'a bir kilitlenme raporu (ve isteğe bağlı olarak geliştiriciye), kullanıcının kullanıcı tarafından "öldürüldüğünde" tam olarak kodun bulunduğu yerdeki bazı kırıntıları işaret eder.

  • Performans açısından uygulamalardan çıkmaya zorlamak, iOS ve uygulamanın daha kötü performans göstermesini sağlar - çoğu durumda ölçülebilir derecede daha kötü.
  • Pil ömrü açısından, uygulamalardan zorla çıkma iOS'u ve pil ömrünü de ölçülebilir şekilde daha kötü bir hale getirir .

Ameliyat gibi düşünün - kısa vadede net bir zarar görüyorsunuz - ameliyatın gerekli olduğundan emin değilseniz, performans vuruşunu bırakmayın ve bırakmaya zorlamayın.


Bunun bu kadar basit olduğunu düşünme. Uygulama arka planda iken önemli miktarda kaynak kullanıyorsa (örn. Facebook) ve daha uzun süre geri dönmek istemiyorsanız, yeniden başlatma çabası, devam ettirme çabasından daha düşük olacaktır.
nohillside

@patrix Özellikle Facebook için konuşamıyorum, ancak bir uygulama arka plan hizmetlerini çalıştırmak için kayıtlıysa, iOS, çıkmaya zorladığınızda hemen onları yedeklemeye başlar - böylece, işler otomatik olarak başlatıldığında çalışmayacak şekilde kodlanmadıkça - force quit aslında arka plan iş parçacıklarının / görevlerinin yeniden doğmasını engellemez - sadece onları keser, temizler ve sonra tekrar çalışırlar.
bmike

3

Son zamanlarda bu konu yine sıcak bir konudur. İOS cihazlarda uygulamalardan çıkmanın zor olduğuna inanmıyorum. Uygulamaları yalnızca çöktüklerinde yeniden başlatmak yararlıdır. İşte daha fazla bilgi.

9to5Mac:

Bazı çevrelerde, uygulamalardan çıkmaya zorlamak için iOS'un çoklu görev özelliğini kullanmanın bir iPhone'un pil ömründen tasarruf etmesine veya akıllı telefon yavaşladığında yazılımın hızını iyileştirmeye yardımcı olabileceğine uzun zamandır inanıyorum.

Haftanın başlarında, bir iPhone kullanıcısı sorunu CEO'yu Tim Cook'a e-postayla göndermeye karar verdi ve bunun yerine Apple'ın Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi'den bir yanıt aldı (9to5Mac aracılığıyla).

E-posta Görüşmesi

 

Burada, uygulamaları kapanmaya zorlamaya ilişkin resmi destek belgesinden, Apple'ın bu özelliği ne zaman kullanacağına dair kendi tavsiyesi :

Ana Ekran düğmesini çift tıkladığınızda, son kullandığınız uygulamalar görünür. Uygulamalar açık değil, ancak gezinmenize ve çoklu görev yapmanıza yardımcı olmak için bekleme modundalar. Bir uygulamayı yalnızca yanıt vermediğinde kapanmaya zorlamalısınız.

 

MacDailyNews, Steve Jobs'tan 2010 e-postasını alıntılar:

Tasarlandığı gibi [iOS çoklu görev] 'i kullanın ve mutlu olacaksınız. Uygulamalardan hiç çıkmanıza gerek yok.

 

Apple'ın yazılımdan sorumlu kıdemli başkan yardımcısına, Apple'ın kendi resmi destek belgelerine veya Steve Jobs'a inanmamanız durumunda, bu alışkanlığın iPhone pil ömrüne nasıl zararlı olduğunu gösteren diğer bazı makaleler:


0

Teorik olarak, evet. Arka planda çalışan uygulamalar bellek tüketir (iş parçacıkları hala mevcuttur ve bu nedenle Ana Sayfa düğmesine çift tıkladığınızda listelenenleri görebilirsiniz) ve böylece pil tüketirler.

Ama pratik olarak, gerçekten değil. iOS, bellek yönetimi konusunda oldukça iyi bir iş çıkarıyor ve arka planda çalışan uygulamalar yalnızca az miktarda bellek tüketiyor. Ön planda çalışan diğer uygulamaların (aktif olarak çalışan ve onlarla etkileşime giren) daha fazla belleğe ihtiyacı varsa, iOS sistemi arka plan uygulamalarını sonlandırabilir ve belleği temizleyebilir. Bir uygulamayı bazen zorla kapatmanın bellek / pil ömründen tasarruf etmesinin nedeni, bazı uygulamaların arka planda çalışırken bile, örneğin arka plan getirme, verileri düzenli olarak senkronize etme, vb (her uygulamanın bunu yapmadığını unutmayın). Ancak, Ayarlar -> Genel'de Arka Plan Uygulama Yenilemesini yapılandırarak bunları devre dışı bırakabilirsiniz.

Özet olarak, arka planda çok fazla bir şey yapmayan bir uygulama için, zorla kapanma fark edilir faydalar sağlamaz.


3
"Arka planda çalışan uygulamalar bellek tüketir (iş parçacıkları hala var ve bu yüzden Ana Sayfa düğmesini çift tıkladığınızda listelenenleri görebilirsiniz) ve böylece pil tüketiyorlar." Bu teknik olarak doğru değil. Ana Ekran düğmesini çift tıkladığınızda gördüğünüz, uygulamanın kapatıldığı andaki anlık görüntüsüdür (bellekte). Onu gördüğünüz için, ipliklerin hala var olduğu anlamına gelmez. iOS, uygulamanın çalışmasını durdurur ve arka planda çalışmasına izin verilmedikçe bellekten kaldırır VE aktif olarak işlem yapıyor.
fsb

@fbara katılmıyorum. Göre Apple'ın Geliştirici doc , uygulamalar denilen bir duruma gidecek Suspendedyakında arka gittikten sonra, ve "askıya ederken, hafızada bir uygulama kalıntıları ancak herhangi bir kod yürütmesine yok". İOS tarafından sonlandırılmadığı sürece uygulamanın işlemi hala oradadır. XCode'unuz (iOS uygulamaları için geliştirici aracı) varsa, Debug-> Prosese Ekle'yi kullanabilir ve ön planda hiçbir şey çalışmıyor olsa bile telefonunuzdaki işlemlerin listesini görebilirsiniz
Stephenye

Aynı doküman şunu da ifade ediyor: "Bir uygulama temsilcisinin applicationDidEnterBackground:yöntemi döndükten kısa bir süre sonra sistem uygulamanın pencerelerinin anlık görüntüsünü alır . Benzer şekilde, bir uygulama arka plan görevlerini gerçekleştirmek için uyandığında, sistem ilgili değişiklikleri yansıtmak için yeni bir anlık görüntü alabilir Örneğin, bir uygulama indirilen öğeleri işlemek için uyandığında, sistem öğelerin birleştirilmesinden kaynaklanan değişiklikleri yansıtabilmek için yeni bir anlık görüntü alır Sistem, bu anlık görüntü görüntülerini çoklu görev kullanıcı arayüzünde kullanır. Uygulamanın." Bahsettiğim şey bu.
FSB

@fbara Bu doğru: anlık özellikle amacıyla, çoklu görev UI tarafından kullanılan değil (örneğin bazı bankacılık uygulamalar tarafından kullanılan) arka planı girerken hassas verilerin görüntülenmesi. Ama bence süreç hala var. Ancak, buradaki teknik ayrıntılara çok fazla odaklanmayalım, yine de biraz bellek tüketiyor (anlık görüntüler hala belleği doğru tüketiyor).
Stephenye

-1

Özellikle Facebook uygulamasını sonlandırmanın pil ömründen tasarruf sağlayabildiğini gördüm. Pil bölümündeki (Ayarlar> Pil> Zaman) kullanımını kontrol ettikten sonra, yardımcı olamıyorum ama iyi oynamadığına ikna oldum.


Bunun nedeni, kendisini bir VoIP istemcisi olarak kaydettirmesi ve uygulamayı kapatmanın bunu değiştirmemesidir.
Andrew Larsson
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.