bt kulaklık bağlantı sona erdi


8

Geçenlerde Sennheiser Momentum 2.0 bluetooth kulaklıkları aldım ve bunları esas olarak imacımla kullanıyorum. Biraz uğraştıktan sonra, bluetooth explorer aracılığıyla aptx'i zorlamak ve handsfree profilini de devre dışı bırakmak için sayısız insanın önerdiği gibi anladım.

Bu noktada, küçük bir rahatsızlık dışında oldukça mutluyum: OS X olmadan kulaklıkları, ses kalitesini bir çağrı alıyormuş gibi düşürmek ve daha sonra bir çağrı olmadığına karar vermek ve geri dönmek için ısrar edemiyorum. normal kaliteye. Bunun OSX veya momentum 2.0 veya her ikisine de özgü olduğundan emin değilim.

Belirtiler: Kulaklıkları açıyorum. Neredeyse anında olması gerektiği gibi "bağlı" olduğunu duyurdu . Bu noktada herhangi bir müzik çalıyorsa, önce iyi kalitede çalar, ancak hemen hemen çok düşük kaliteye dönüşür. Birkaç saniye sonra ana telefon "çağrı bitti" mesajını verir . O andan itibaren her şey yolunda.

Buna bir çözüm arıyorum ama bunun bilinen bir sorun olduğunu bile doğrulayan hiçbir şey bulamadım. Yani, tüm bağlantılı ... çağrı sona erdi ritüel atlamak için bir yolu var mı? Aslında bu şeyle herhangi bir çağrıyı cevaplamakla ilgilenmiyorum.


eller serbest profilini neden devre dışı bıraktığını ve nasıl yapılacağını paylaşır mısınız?
Tuan Anh Tran

Çözümü buldum, Tercihler> Ses>
Giriş'e

Yanıtlar:


10

Sorunun Skype olduğu ortaya çıktı. Ben her zaman çalışan var ve bt kulaklık açtığınızda mikrofon çağrıyı bitirmeden önce bir çağrıdaymış gibi çalışır. Skype çalışmıyorsa sorun ortadan kalkar. Alternatif olarak, kulaklıklarınızı skype açık olarak bağlayabilir ve daha sonra ses ayarlarına geçebilir ve işleri dahili hoparlörlere ve mikrofona geri döndürebilirsiniz. Bundan sonra kulaklığı çıkardığınız / yeniden taktığınız zaman bile bu ayarların devam ettiği görülüyor.


1
Bu benim için de yaptı.
Housemd

1
OS X'te bu şu anda Sierra'ya (SIRI ??) yükseltmenin neden olduğu açık bir sorun gibi görünüyor. Her seferinde bağladıktan sonra ses tercihlerinde dahili mikrofona manuel olarak geçmem gerekiyor.
Ru
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.