Mac OS X El Capitan için Düşük Pil Uyarısı


6

Macbook Air'im var, Mac OS X El Capitan.

Pilin% 15'e yaklaşmadan önce Dağ Aslanı'nda olduğu gibi gösterilen hiçbir uyarı kutusu yoktur. Böylece fark edemiyorum ve bilgisayarım yalnızca pil kapalıyken uykuya dalıyor.

Bunu yapsam bile, genelde özlüyorum çünkü Macbook Air cihazına bağlı harici monitörü kullanıyorum. Spotify oynadığım için uyarı sesini de özleyebilirim.

El Capitan'da düşük pil için uyarı kutusu var mı? Değilse, harici monitörlere ve hatta müzik çalmaya yardımcı olabilecek herhangi bir yardımcı program veya yazılım var mı?

Yanıtlar:


5

Varsayılan Uyarı

Menü çubuğundaki pil göstergesi, pil zayıfken kırmızıya döner. Bilgisayarın acil olarak kapatılması gerektiğinde, kritik bir düşük güç uyarısı da olacaktır.

Apple'ın Mac dizüstü bilgisayar pilleri sayfasına, özellikle bu bölüme bakın:

Düşük pil uyarısı görüntülenmiyor

Bataryanızın şarjı düşük olduğunda, genellikle% 15 altında veya altında bildirilen bir uyarı almazsanız, bunun nedeni batarya menü çubuğu simgesinin devre dışı bırakılmış olmasıdır. Pil durumu menü öğesini etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Sistem Tercihleri'ni açın.
  2. Enerji Tasarrufu'nu tıklayın.
  3. Pil durumu menü öğesini görüntülemek için "Pil durumunu menü çubuğunda göster" onay kutusunu etkinleştirin.

Not: OS X Mavericks v10.9 veya daha yenisini kullanan taşınabilir piller, pilde yaklaşık 10 dakikalık güç kaldığında düşük pil uyarısı görüntüler. Daha önceki sürümler veya OS X bunun yerine% 15 veya daha az rapor ediyor.

Üçüncü Parti: Güç Yöneticisi

Power Manager gibi bir yazılım, pil seviyesi düştüğünde komut dosyalarını, sesleri ve eylemleri tetiklemek için kullanılabilir :

Kalan pilin gücü kesildi

Müziğin çalmasını engellemek ve uyarıları iş akışlarınıza entegre etmek gibi daha gelişmiş yetenekler mümkündür. Pil seviyeleri ve değişiklikler, Power Manager'ın AppleScript arayüzü ile ortaya çıkar.

Açıklama: Ben Power Manager'da çalışan bir mühendisim. Bu nedenle, ürün hakkında teknik sorular sormaktan çekinmeyin.


soru, simgenin renk değişimi ile ilgili değil, önceki gibi uyarılar / bildirimlerle ilgili olduğu için pek ilgili değildir. Ayrıca, manu bar otomatik olarak gizlendiğinde simge görünmez.
norlin

@norlin şimdi hangi bölümle alakalı olmadığını düşünüyorsunuz? Soru olarak aynı macOS mu yoksa daha yeni bir şey mi kullanıyorsunuz?
Graham Miln

4

Ayrıca , Bildirim Merkezi aracılığıyla Bildirimleri artırabilen ve pil şarjı belirli bir yüzdeye düştüğünde veya pilde kalan süre belirli bir seviyeye ulaştığında (her ikisi de kullanıcı tarafından ayarlanabilir) sesli bir alarm çalabilecek bir üçüncü taraf uygulaması BattMan vardır .

BattMan Ekran Görüntüsü

Tam Açıklama: Bu uygulamanın arkasındaki dev benim.


1
Gözden geçirme, uyarının% 30'un üzerine ayarlanamayacağına işaret ediyor. % 33 azaltan tehlikeli bir pil var, bu yüzden kullanamıyorum. Şanslı ben inceleme gördüm.
gbarry

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.