OS X'te neden bas v3.2.57 var?


Yanıtlar:


8

Orijinal soruya Apple'ın neden bash'ın eski bir sürümünü gönderdiğini ve daha sonra nasıl yükseltme gerektiğini sorduğunu unutmayın. Bu orijinaline bir cevap. Soru sadece ikinci ise, o zaman bir kopyası

Apple'a nedenini sormanız gerekir. Ancak bash'in artık GPLv3 altında lisanslandığını ve 3.2.57'nin GPL2 altında yayınlanan son sürüm olduğunu not edeceğim.

Bash / bin içinde olduğu için herhangi bir zamanda Apple tarafından güncellenebildiği veya değiştirilebildiği için doğrudan değiştirmemelisiniz ve şimdi SIP ile değiştirmek de daha zordur. Ayrıca başka bir yerdeki komut dosyaları da bu sürüme bağlı olabilir

Bununla birlikte bash ekleyebilirsiniz. GNU veya Macports veya Homebrew gibi bir paket yöneticisinden. Daha sonra bu kabuğu başlatmak için bash yerine Terminal.app profilini değiştirebilirsiniz.

Macports

sudo port install bash

Homebrew

brew install bash

14/6 / 16'dan itibaren - bash'ın kararlı sürümü 4.3.42'dir ve güncellemeler genellikle her iki port sisteminden de hızlı bir şekilde gelir.

Veya kabuğunuzu Apple'ın sağladığı başka bir ürünle değiştirebilirsiniz; bash'tan daha güçlü olan zsh (El Capitan'ın piyasaya sürüldüğü tarihe kadar) veya güncel olan ksh. (veya bir C kabuğu olan tcsh, aynı zamanda makul ölçüde güncel)


Güzel cevap! Çok iyi açıklama. Zsh olarak nasıl değiştirebilirim? Herhangi bir yerde bu kabuğun iyi bir el kitabı var mı? Çok teşekkürler!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.