Terminalde iCloud Anahtarlık Dökümü


11

Sadece yapmak için iCloud anahtarlığın yolunu bulamadım security dump-keychain- denediğimde iCloud anahtarlık gösterilmiyor security list-keychains. Bu anahtarlığa giden yol nedir (veya elde edilemezse, tüm iCloud anahtarlığını nasıl atabilirim)?

Ya da belki Apple Script bu konuda yardımcı olabilir mi?


1
Sadece Terminal ile mi görmeniz gerekiyor?
Chris

1
@Chris, aslında, Tek kullanıcı modunda
Niktin Roman

1
Yani bir şey buldun mu?
Uko

Yanıtlar:


5

iCloud Anahtarlık, disk üzerinde geleneksel bir anahtarlık ref1 , ref2'den farklı bir biçimde saklanır . ~/Library/Keychains/Adresinde uzun UUID olarak adlandırılan bir klasörde bulunur . İCloud anahtarlığınızdaki bir şeyi değiştirdiğinizde, değiştirilmiş zaman damgası değişikliğini bu klasörün içeriğinde görebilirsiniz.

Sistemle ve oturum açma anahtar zincirleriyle çalışmak için AppleScript ve Kullanılabilir Anahtarlık Komut Dosyası'nı kullanabilmenize rağmen , iCloud anahtarlığına erişmenin bir yolu yoktur.

Dolayısıyla, kalan tek seçenek Keychain Access uygulamasının AppleScript GUI işlemidir.


4

Bu yüzden yaklaşık bir yıldır benzer bir şey bulmaya çalışıyorum - ve bu noktada süper ninja büyüsü olmadan bunu 'güvenlik' komutunu kullanarak yapmanın gerçekten mümkün olmadığını söylemeye hazırım. Cevapsız sayısız soru gördüm.

Gerçek bir teyit olmamasına rağmen, imkansız olduğu, bunun mümkün olmadığını gösteren bir kanıt baskısı olduğu görülmektedir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.