Konuşmacıların MacBook Pro Retina'daki Yeri, 13 inç


0

Bu çok açık görünüyor, ancak internet üzerinden baktım ve sesin 13 inçlik bir Retina MacBook Pro'da (2012'nin sonlarında) nereden çıktığını söyleyen basit bir cevap bulamadım. Dizüstü bilgisayarda görebildiğim tek şey, ekran ve klavye arasındaki bağlantıda bir demet havalandırma, dizüstü bilgisayarın alt kısmının sol ve sağ tarafındaki bazı uzun menfezler ve tuşların kendi aralarındaki boşluklar. Bir ipucu olan var mı?


Yanıtlar:


1

MacBook Pro 2012'deki hoparlörler alüminyum kasa ile pil arasında sol ve sağ tarafta. Aşağıdaki fotoğraflar Macbook Pro'nun alt kısmındadır. Hoparlörler kırmızı renkte vurgulanır.

Sol Konuşmacı: görüntü tanımını buraya girin

Sağ Konuşmacı:

görüntü tanımını buraya girin

Böyle bir bilgi için internette bulduğum en iyi yer, ifixit.com oldu : MacBook Pro 13 "Retina Display Geç 2012 Onarımı


Yani açık olmak gerekirse, bu dahili hoparlörlerden sesin çıkabileceği herhangi bir özel delik yok mu?
Nick,

Doğru. Belirlenmiş delik yok
Allan

1

Klavyenin tuşlarının etrafındaki boşlukların hoparlör "menfez" gibi davranması amaçlanıyor, ancak sesin çıkacağı tek yol değil .

Kaynak: Tüm tuşları tek, kırılmamış ince bir zarla örten bir silikon klavye koruyucusu kullanıyorum. Müzik dinlerken hızlıca çıkarırsam, sesin keskinleştiğini ve biraz daha yüksek sesle çektiğini fark ediyorum.

Aşağıdaki istek başına klavyemin fotoğrafı (gecikmeli, üzgünüm) eklendi. Utanç verici derecede kirli, bu da fotoğrafta daha görünür olmasını sağlar :) Silikon paspas, menteşe içindeki delikler hariç, muhafazanın üstündeki her açıklığı kaplayan tuşları çevreleyen depresyonun eğimli kenarlarına kadar uzanır alanı.

Kasanın alt kısmının sol ve sağ kenarlarında bulunan üç yuvalı iki set (OP tarafından belirtilen), hoparlör ızgaraları olarak da işlev görür. Klavye kapağı açık olsa bile dizüstü bilgisayarımdan hala kabul edilebilir miktarda ses alıyorum, bu yüzden benim varsayımım bunların birincil çıkışlar olması gerektiği, ancak klavye kapağıyla aldığım fark edilebilir ses değişikliği göz önüne alındığında, klavyenin boşluklar da Apple tasarımcılarının planlarının bir parçasıydı. Ben audiophile değilim; duyabiliyorsam, ince değil.

Macbook klavyesinde silikon kapak


İlginç sonuç. Koruyucu, hoparlör ızgaralarını tamamen kaplıyor mu? Cevabınıza bir fotoğraf ekleyebilir misiniz?
Melvin Jefferson,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.