Mac rastgele kapanıyor ve ekranda çizgiler var [kopya]


0

Bu sorunun burada zaten bir cevabı var:

Bazı nedenlerden dolayı, iMac'im önyüklemeye 5 ila 10 dakika sonra kapanıyor.

Ayrıca sadece son zamanlarda açılır ancak ekranın aşağısında gölgeli çizgiler var. Hiç tuhaf programlar yüklemedim ve yaklaşık 3 aydır kullanmıyorum.

Sorunun ne olduğu hakkında herhangi bir fikrim varsa, konuyu kullanırken kullandıklarım dışında başka bir bilgim de yok. benim ekranımın bir resminiSize gösterdiğim resim google’da bulundu ancak bu benimkiyle aynı görünüyor.

İmac'ımın modeli 2011 sonundaki modeldir.


Farklı sormaya hoş geldiniz. Yardımcı olmak için, içermelidir belirli Ayrıca, ekran görüntüsünü veya karşılaştığınız şeyin bir fotoğrafını eklemeyi denemelisiniz vb modeli, işletim sistemi; Unutma, omzunun üzerinden bakmak için orada değiliz.
Allan

Merhaba, şu allan hasta için şimdi özür dilerim
vype

İşletim sistemi yüklenmeden önce gerçekleştiğinden donanım olarak düşünmeye daha meyilliyim - yani bir yeniden yükleme / yükseltme işlemi sorunu çözmeyecek
Allan,

Evet, çok düşündüm ama çizgiler ortaya çıkmadan önce her 5 ila 10 dakikada bir yeniden başlatılması bu bir donanım sorunu olabilir mi?
vype

Tamam, büyük olasılıkla hafta sonları bunu yapacağım ve sonuçları sonra göndereceğim, yardım için teşekkür ederim
vype

Yanıtlar:


0

İlk tahminimde, belirtilerin açıklamasına dayanarak, grafik kartınızla ilgili bir sorun yaşadığınızı söyleyebilirim.

En iyi yol, Apple Diagnostics veya Apple Hardware Test'i çalıştırmaktır. DKapalı durumdayken önyükleme yaparken basılı tutun . Tanılamayı çalıştırın ve sonuçlarınızı gönderin, cevabımı güncelleyeceğim.

Yorumlara dayanarak ilk güncelleme: Bu videoyu YouTube'da buldum ve bu sorunu açıklayan ve grafik kartıyla ilgili. Şimdi, bir tavsiye: videoda gösterilen düzeltmeyi yapmayın.

Tanı doğru olsa da, bu düzeltme tamamen saçmalıktır. Ben (düzeltme bu tür konusunda uzmanlaşmış bir dükkanda tarafından tamir kurulu alma çok daha iyi sonuçlar elde edildi eBay - Ben çok iyi sonuçlar ile Dana Point, CA tane kullanmış ve kayıt için, ben am değil kendilerine bağlı).

Normalde bunu değiştirmek için söyleyebilirim, ancak fiyatlar saçma - bazen grafik kartı için 700 doların üzerinde.


Merhaba Allan, bunu yapacağım, birkaç gün sonra evde olacağım, sonra yapacağım
vype

Tanılama çalışmıyor gibi görünüyor ya da bilgisayar yeniden başlatmaya devam ediyor.
16'da

klavyede D'yi basılı tuttuğumda hiçbir şey olmuyor, yeniden başlatmaya devam ediyor, masaüstüne bile
gidemiyorum

Mac'iniz Snow Leopard (10.6) ile birlikte geldi. Orijinal diskleriniz varsa, Disk 2'de olacaktır. Bundan önyüklemeyi deneyin.
Allan

"videoda gösterilen düzeltmeyi yapma" - peki, 4 video kartını bu şekilde düzelttim. Bunların dördünde de işe yaradı - bu yüzden saçmalamak saçma.
user2707001
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.