El Capitan'da masaüstü kısayolunu göster?


4

MacBook Air'imde çalışan bir kısayol bulamıyorum. Windows'ta masaüstünü göstermek için görev çubuğunun en sağ tarafını tıklayabilir veya masaüstünü göstermek için Windows + D tuşlarına basabilirsiniz. Bunu El Capitan'da nasıl yaparım?


Sorunuzun cevaplandırıldığı anlaşılıyor: İşlerin sorunsuz bir şekilde devam etmesi için lütfen cevaplarımızdan birini doğru seçebilir misiniz :)
absenthecon

Yanıtlar:


3

Masaüstünü göstermek için varsayılan kısayol:

⌘Cmd - F3

Teknik olarak, resmi adı ⌘Cmd - Görev kontrolü ancak “Görev Kontrolü” ne olduğunu bilmiyorsanız, onu da aramaya başlayacaksınız.

enter image description here

Apple gerçekten çok iyi kısayollarının listesi - Hızlı başvuru için bu yer imi tutun.


4

Bir yol, Masaüstünü göstermek için bir Hot Corner ayarlamaktır.

Bu şu şekilde yapılır: Sistem Tercihleri ​​& gt; Masaüstü ve amp; Ekran Koruyucu & gt; Ekran Koruyucu & gt; Sıcak Köşeler ...

Ardından, fareyi o köşeye getirdiğinizde Masaüstünü göstermek istediğiniz köşenin açılır listesinde Masaüstü'nü seçin.

ScreenShot


3

Altında Keyboard > Shortcuts Sistem Tercihleri’nde Show Desktop içindeki kısayol Mission Control kategori. Ne istersen ayarlayabilirsin.

enter image description here


0

Cmd + F3 seçeneğini gerçekten beğenmiyorsanız (köşelerde bulunan uygulamalar benim için "Masaüstüme ulaştım" gibi görünmüyor) ve aynı Windows tarzı Windows + D özelliğine de ihtiyacınız varsa bunu deneyebilirim

  1. Yeni bir masaüstü oluştur
  2. İskelenizdeki en sık kullanılan uygulamalar için, üzerlerine sağ tıklayın ve Seçenekler- & gt; Masaüstü 2 .
  3. Git Sistem Tercihleri ​​- Klavye,> Kısayollar -> Görev Kontrolü ve ana masaüstü ve masaüstünüz 2 için kısayollar atayın.

Bakın ve masaüstünüze ulaşmak için bir kestirme yolunuz var. Bu sistem benim için gerçekten iyi çalışıyor ve çok görevde bana çok yardımcı oluyor. Ayrıca, herhangi bir pencereyi küçültmeme avantajına da sahiptir. Tüm pencereler bir masaüstü uzaklıktadır.

Ayrıca Finder uygulamamı diğer masaüstlerinde açılan dosyalara göz atmak ve açmak için kullandığımda ana masaüstümde başlatılmasını ayarladım.

Tabii ki, onlar için seçeneği çok açık bir şekilde ayarlamadıysanız, bu yeni uygulamalar için işe yaramaz. Ancak, sorunun arkasındaki amacı, yalnızca sık kullanılan uygulamaları içerecek olan günlük iş akışınızı iyileştirmekti. Ve bu seçenek kesinlikle yardımcı olacaktır. (Benim için, açıkça ikinci masaüstünde başlatmak için Önizleme, Terminal, Chrome, Sublime Metin ve bazı 4-5 uygulamalar yaptı.)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.