Google Chrome OSX 10.10+ sürümündeki “arama” içerik menüsünü nasıl devre dışı bırakılır?


39

Bu, Mac için Google Chrome'da kodlanmış "Sözlükte Arama" içerik menüsü seçeneğinin kodlanmış mı olduğu konusunda farklı bir soru mu?

Chrome'daki "Look up x" bağlamsal menüsünden kurtulmak istiyorum:

Nasıl yapılabilir?

görüntü tanımını buraya girin


6
Bu, bu hata raporunda Chrome'un geliştirilmesinde tartışılmıştır: bugs.chromium.org/p/chromium/issues/detail?id=543891 ancak "Mac UI hissini kırmamak " için çalışmayı seçti. Görünüşe göre, kaldırılmayı düşünmeden önce hiç kullanılmadığını görmek için bazı araçlara bakıyorlar (cevabın hayır olduğunu iddia ediyorum). Bana sorarsanız, ondan kurtulmak için bir seçenek yeterli olacaktır.
ThomasH

3
Bu çok can sıkıcı, bazı metinleri kopyalamaya çalışırken birçok kez yanlış yönlendiriyorum. Bağlam menüsünden daha da ileri götürülecek olsaydı zaten yardımcı olurdu.
Tadej

BTW ... ekran görüntüsünü düzenlemek için hangi aracı kullandınız?
Teddy

Skitch .........
aaronbauman

"<Google> 'da Ara" veya "<Tercih Edilen Referans Sitesi>' nde Ara" çok daha iyi bir çözüm olabilir.
Eric Kigathi

Yanıtlar:0

Bu gerçekten bir geçici çözüm kadar bir cevap değildir. Kullanarak daha fazla pratik yapın Command-C.

IT çalışıyorum ve bu Mac'i öncülümden devraldım - ve dört yıl sonra hala büyük bir hayranı değilim. Şimdi bir zamanlar hor gördüğüm şeyin bir hurda yığınından çok bir kare mandal olduğunu anlıyorum. Neyin desteklenebileceğini veya atlanabileceğini öğrenmek bana uzun bir yol kat etti ve Mac'ler ve OSX † hakkında takdir edeceğim çok şey buldum.

Gerçekten sevdiğim şeylerden biri de bağlam menüsünde bu " hızlı sözlük " özelliği look up X. % 95’ten emin olduğumda, Gmail’de ya da forumda bir kelimeyi doğru kullanacağımdan emin olmak, burada yazmak için yeni bir sekme açmaktan çok daha hızlı dictionary.com/browse/X.

Mousing doğruluğum bir zamanlar olduğu gibi değil (babalık öncesi oyun maratonları), ama bir geek olarak uzun zamandır klavyenin neredeyse her zaman daha hızlı olduğunu tuttum. Linux'u evde kullanıyorum ve hala bir milyon Windows kutusunu destekliyorum, bu yüzden Cmd-Calışkanlıklarımdan dolayı Alt-a basma eğilimimden dolayı kendimi sinirlendiriyorum .

Ben OSX ve ilgili duvarlı bahçe sıkıntılarınızı benim ayar eğrisi kötülense bütün şeylerle, bu "ben birlikte gözlenen ettik birkaç şeylerden biridir ha - tür temiz olduğunu ."

Seninle aynı fikirde olmadığım için üzgünüm, ama belki de kendi hayal kırıklığım ve öğrenme eğriliğim, değiştiremeyeceğimiz şeyleri kucaklamana yardımcı olabilir. :-)

† Linux'u her zaman bir Mac'e tercih edeceğim, ancak bu kabul etmem gereken oldukça sağlam bir donanım.


-1

Duymak istediğinin bu olmadığını biliyorum, ama sakınmak istiyorsan kopyalamak için komut + c'ye basmalısın. Göç ettiğim şey buydu ve neredeyse "Look Up" ın bile orada olduğunu unuttum. Sonunda bir refleks olacak.


6
Command + C'nin ilgisi nedir? Menü başka öğelerin bir sürü var. Normalde kullandığım, çöp Mac motorunu kullanan (çok yavaş) arama yapan "Arama" nın aksine, hızlı ve doğru arama yapan "Google'da Ara ..." dır.
mjaggard
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.