Hangi TIFF kodunu yeniden kodlamadan döndürebilir?


2

Bu soru benim önceki sorumdan ilham aldı:

Farklı Sor: Önizleme'de TIFF'yi döndürmek neden dosya boyutunu büyütüyor?


Önizleme uygulamasıyla ilgili hoşuma gitmeyen bir şey, bir görüntüyü 90 derece döndürmek kadar basit bir şeyin bile, işlemi yeniden bir alfa kanalı ekleyerek dosyayı yeniden kodlamak için Önizleme gerektirmesidir. Bu, hiçbir faydası olmadan orijinalinden% 10 ila% 20 daha büyük bir dosyayla sonuçlanır. Bu boyut farkı 5 MB'lık bir dosyada çok önemli olmayabilir, ancak 500 MB'lık bir dosyada bu bir sıkıntıdır.

Bir TIFF görüntüsünü yeniden kodlamadan ve görüntüyü başka bir şekilde değiştirmeden 90 derece döndürebilen herhangi bir uygulama var mı? TIFF'nin kaynağı, bir döndürme özelliği sunmayan bir tarayıcıdır.

Bir arama yaptım ve tek bulduğum JPEG programlarıydı.

(2013 rMBP) - (OS X 10.11.4)

Yanıtlar:


1

GraphicConverter (40 $ shareware), grafik uygulamalarının "İsviçre Çakısı" dır. Yapabileceklerinin ve işleyebileceği dosya türlerinin
listesi burada précis bile yapamayacak kadar çok sayfalara gider.

Çok iyi olduğu şeylerden biri 'yapmasını istemediğin bir şeyi yapmama' dır . Örneğin, eğer yapmak istediğin bir görüntüyü döndürmek için bir alfa kanalı eklemez.

Eski moda anlamında "Shareware" olmak, deneme süresi boyunca koşarsanız, diğer uygulamaların aksine, işlevini bırakmaz, bu yüzden paranızın karşılığını verene kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bağlılık yok, belki de 20 yıldır kullandığım çok iyi bir ürün.


GraphicConverter'ı denedim ve hayal kırıklığına uğrattı. Tek yaptığım TIFF'i döndürmek ve kaydetmekti ve dosya boyutu arttı. Dosya boyutu% 60 arttı, bu da Önizleme'den çok daha kötü.
Kyle,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.