Birden fazla ses parçası olan video dosyası oluştur?


0

Üç farklı dilde animasyon filmim var. Resim her dil için tam olarak aynı, sadece ses farklı.

Tüm bu dosyaları bir araya getirmek istiyorum, böylece VLC'deki ses parçaları arasında kolayca geçiş yapabileceğim tek bir video dosyasına sahibim.

OS X Yosemite kullanarak, birden fazla ses parçasına sahip böyle bir video dosyasını nasıl oluşturabilirim?

Bunun mümkün olduğundan şüphem olsa da, iOS'ta da bunu yapmaya açık olurdum.

Yanıtlar:


2

VLC'de çalmaya baktığınızdan, kullanmanızı öneririm mKVToolnix . MKV'leri değiştirmenize izin veren ücretsiz, açık kaynaklı bir araç setidir.

Adım adım ilerleyelim (daha kısa bir yol var, ancak bu MKVTN hakkında biraz daha fazla şey öğrenmenizi sağlayacak):

  1. Yabancı sesli videolardan ikisini kopyalamak isteyeceksiniz, bu yüzden onu MKVTN'nin "Kaynak Dosyaları" alanına sürükleyin. Dosyanın listelendiğini göreceksiniz ve "İzler, bölümler, etiketler ve ekler" görünümünde o dosyadaki akışları göreceksiniz. Aşağıdaki örneğimde (Windows arabirimini affedin, ancak aynı) bir AAC ses akışı ve bir Mpeg-4 Hi10p video akışı olduğunu göreceksiniz.

Adding file to MKVToolNix

  1. Yalnızca kapmak istediğiniz ses parçası seçilinceye kadar tüm parçaların seçimini kaldırın.

Deselecting all non-relevant tracks

  1. "Çıktı dosyası" altındaki dosya adının uzantısını olarak değiştiğini fark edeceksiniz. .mka. Bunun nedeni MKVTN'nin sadece ses verdiğimizi bilmesidir. Çıktı dosyasını kaydetmek istediğiniz yeri seçin, bir ad verin ve "Muxing başlat" ı tıklayın.

Changed file extension

  1. Video dosyasını bir ses dosyası olana ve ayrı olana kadar bu işlemi tekrarlayın. .mka yabancı ses parçalarının her biri için dosyalar.

  2. İlk dili içeren orijinal video dosyasını sürükleyerek birinci adımı tekrarlayın.

  3. Ayrı sürükleyin .mka aynı görünüme izler. Aşağıdakine benzer bir pop-up sunulacak.

enter image description here

  1. Bu dosyaları da girdi dosyaları olarak kullanmak istediğimiz için ayarları olduğu gibi bırakıp "Tamam" ı tıklayabiliriz.

  2. "Parçalar" görünümünde, artık farklı dillerin her biri için birden çok ses parçası görmelisiniz. (Bu noktada, tüm video dosyalarını sürükleyip bırakabildiğinizi ve ardından video parçalarının seçimini kaldırmış olabileceğinizi, ancak önce programı kuklalamanızı sağlayacağımı düşündüm;

Dosya için ayarlanmış başka bir meta verinin bulunmamasından memnunsanız, o zaman ilerleyebilir ve dışa aktarmak için 3. adımı (dosya adını ayarlama vb.) Tekrarlayabilirsiniz. .mkv tüm sesinizi video ile birlikte içerir.

Yine de isterseniz, "Parçalar" görünümünde her parçayı seçebilir ve her birinin dilini ve "Özellikler" görünümündeki özellikleri düzenleyerek varsayılan olarak hangi şarkının çalması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Bu, dilleri değiştirmek istediğinizde VLC'de daha sonra farklılaşmanıza yardımcı olabilir.

Ses dosyalarının farklı uzunluklarda olması ve orijinal kaplarında gerilmiş olması durumunda, sesin mükemmel şekilde senkronize edilemeyeceğini de bulabilirsiniz. Ofsetleri biliyorsanız, bunu "Özellikler" sekmesinden de ayarlayabilirsiniz. Kaynak video aynıysa, senkronize edildiğini görebilirsiniz.

AFAIK, iOS için benzer bir araç yok, ancak iOS'ta yapmayı düşündüğüm bir şey değil.

Açıklamamı istediğiniz bir şey varsa, yorumlarda bana bildirin. :)


İnanılmaz derecede kapsamlı bir cevap yazdığınız için teşekkür ederiz. Bunu en kısa zamanda deneyeceğim ve size geri döneceğim. Zaten benim saat diliminde geç oldu, o yüzden yarın bir göz atacağım.
Revetahw

Şimdi yaptım. Kesinlikle mükemmel çalıştı. Çok teşekkür ederim. Böyle güzel bir program!
Revetahw
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.