Numbers'da varsayılan yazı tipinden (Helvetica Neue) nasıl kurtulur?


2

Numaraları '09 kullanıyorum. My TemplatesTüm hücrelerin Palatino ile biçimlendirildiği çok basit bir tablo formatı şablonu tanımladım (ve içine kaydettim ):

My_Templates

Herhangi bir seçilen hücrenin içinde + 'ya Xbasarsam, derhal hücrenin yazı tipi Helvetica Neue olarak değiştirilir:

My_T lates + X sonrası hesaplar

Bu sihirli yazı tipi geçişi başka bazı işlemlerde de gerçekleşir (örnek: bir hücre bloğunun hareketi). Bu, hücreleri yanlış formatta bırakıyor. Bu format bozulmasını bulduğumda, fontu Şablonlarım'da yapılandırdığımdan elle tekrar ayarlamalıyım.

Şablonumda ne yanlış yapabilirdim? Bu davranıştan nasıl kaçınabilirim?

Yanıtlar:


1

Tablo stilini güncellemeniz gerekir, böylece değişiklikleriniz yeni hücreler için devam eder. Tablonun formatındaki değişiklikleri istediğiniz gibi yapın, ardından seçili olan tablo stili için açılan üçgeni seçin ve Tablodan Stili Yeniden Tanımla'yı seçin (Sayılar '09).

                             


Daha yeni Sayı sürümlerinde , Tablo Stili için mavi Güncelle düğmesini tıklamanız yeterlidir . Yıldız işareti, seçili hücrede stile kaydedilmemiş değişiklik yapıldığını gösterir.

                                         


Açık, uygulamalı ve sabit. Teşekkür ederim. 1. senaryonun (benim için işe yarayan) sonuna eklemenizi öneririm: •• return •• Sonra bunu File > Save as Template...yanlış bir masa stili içeren orijinal şablonunuzu düzeltmek için şablon olarak kaydedin.
dan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.