pwd yol büyük harf kullanımını denetleme


9

Terminalde, terminal komutunun pwdyolun doğru büyük harf kullanımını döndürdüğünü kontrol etmenin hızlı bir yolu var mı ?

Bunu yaparsanız unutmayın cd ~/desktopsonra pwdYolunuz olduğunu söylerdim /Users/foo/desktopdoğru yerine /Users/foo/Desktop.

EDIT: Motivasyon: yapı sistemleri bunu erken kontrol etmek için bir yol gerekir, aksi takdirde hata ayıklamak gerçekten zor . Şüphesiz bir kullanıcı yanlış büyük harf kullanır, bir derleme başlatır, çok kafa karıştırıcı hatalar alır.

EDIT2: için Sessizce yanlış harfle giriş kabul edilebilir cdolduğu standart davranışı bashOSX kullanıcılarının büyük çoğunluğu için bu şekilde bir HFS + dosya sistemi üzerinde, vb. Sonra, pwdbir bashyerleşiktir ve sadece kabuğun yol yığınının içeriğini alır (yazım hataları dahil).


Neden yapmak istemem cd ~/Desktopsonra pwdsöylerdim/Users/user/Desktop/
Tuğla

1
bu, bir yapı sistemini daha sağlam hale getirmektir. Soruyu daha fazla ayrıntıyla düzenleyeceğim
Dima Pasechnik

1) pwdGeçerli dizinin doğru büyük harf kullanımı dışında herhangi bir şeyi nasıl döndürebilirim? 2) Bir sembolik bağınız yoksa bir cd ~/desktopyere nasıl gidebilirsin /Users/foo/Desktop? Bu soru bir anlam ifade etmiyor.
Allan

1
@Allan: büyük / küçük harfe duyarlı olmayan bir dosya sisteminde soruda söylediğim şeyi deneyin! Şaşıracaksın. Hayır, sembolik bağlantılara veya başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. Sadece çalışıyor (TM :-)) - ve yol boyunca ayağınızı vuruyor.
Dima Pasechnik

2
Sanırım Apple kullanıcılarının% 95'i bunu yapıyor. Apple varsayılan olarak HFS + dosya sistemlerine sahip makineleri gönderir (örn. Büyük / küçük harfe duyarsız).
Dima Pasechnik

Yanıtlar:


6

kullanım /bin/pwd

cd ~/desktop
/bin/pwd -P
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.