._Desktop ve ._Library ne yapar?


5

Giriş dizinimde ._Desktopve adında iki dosya var ._Library. Okuma ve yazma izinleri var, ancak root ile bile okunamıyor.

Bu dosyalar ne yapar? Onları değiştirmenin bir yolu var mı?


Hangi dozu okuyamıyorsun? ls -lOnlara ne gösteriyor
Mark

ls -lgösterir -rwx------, ama hatta sudo cat ._Desktopdöner permission denied.
Dan

Bundan daha fazlasını gösterir
Mark

3
Zaten tahmin ediyordum , ama apple.stackexchange.com/questions/240340/… bunu veriyor ... Ana Sayfa klasörünüz Mac'te HFS + sürücüde değil mi? Ağa bağlı bir sürücüdeyse, kaynak çatalına sahip herhangi bir dosyada bir ortak nokta alt çizgi dosyası olacaktır.
Tetsujin

2
Bu nedenle bu dosyalar var, sadece HFS + 'nın tek bir dosyada tutabileceği verileri tutuyorlar. Onları rahat bırakmak için en iyisi. 'Real' dosyalarını bir Mac'e geri kopyalarsanız, bu veriler tekrar birleştirilir. Bence çoğu zaman kesinlikle hayati önem taşımazlar (fakat beni alıntı yapma;) - ama Mac hala onları AppleDouble formatında uzak bir ses seviyesinde kullanabiliyor. afaik, eğer silerseniz, Mac dosyayla her ilgilendiğinde yeniden üretiliyorlar.
Tetsujin

Yanıtlar:


5

._ Desktopve ._Librarybu dizinler için genişletilmiş öznitelikler içerir. Bu StackOverflow sorusu , genel ._dosyaların ne olduğunu kabaca açıklar .

foo dosyası için bir tane daha başka bir foo dosyasına sahipseniz ve bir Mac kullanıyorsanız, nokta altı çizgi dosyası kaynak çatal / meta verilerinin tutulduğu yerdir.

Neden genişletilmiş öznitelikler gibi Desktopveya Librarybuna ihtiyaç duyan dizinlerin benden daha fazla olduğu konusunda, görünüm ve özel dosyalarla ilgisi olduğunu tahmin ediyorum.


Bu ._dosyalar, ana sunucuda HFS + kullanmayan bağlı bir ağ dosya sisteminde (yani NFS) görünüyorsa, bunun nedeni HFS + 'nın genellikle bu ._dosyaların içinde bulunan bilgileri dosyanın kendisiyle birlikte depolamasıdır . Bununla birlikte, diğer dosya sistemleri bu genişletilmiş öznitelikleri güzel bir şekilde işlememesi nedeniyle, OS X, istemci tarafındaki HFS + dosya sisteminizin, dosyanın özniteliklerini sanki genişletilmiş öznitelikleri görmesini sağlayan bir kaynak çatal oluşturur .

Bu dosyalar, dosyanın ağ bağlantılı dosya sisteminden alınmasından ve bir HFS + dosya sistemine yerleştirilmesinden sonra dosyanın kendisinin ve sinir bozucu muadili ile birleştirilmesine neden olan AppleDouble biçiminde kullanılır. Bu ._dosya meta veri meslektaşlarını silmek , genellikle OS X dosyayı bir dahaki seferinde yeniden oluşturulmasına neden olur.

Tetsujin'in yorumuna kredi

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.