Apple System Apps nasıl kaldırılır


Yanıtlar:


2

@ grgarside: El Capitan ve daha sonra, varsayılan uygulamaları değiştirmenize izin vermez, korunurlar. - grgarside 11 dak önce

Bunun nedeni El Capitan'ın Kök'ün sistemde (potansiyel olarak zararlı) değişiklik yapmasını engelleyen Sistem Bütünlüğü Koruma Sistemi (SIPS). Prensip olarak iyi bir fikir, sizi sisteme "bütünlüğü" sahte olan birçok şey yapmayı bırakmasının yanı sıra Mesajlar'daki konuşma balonu rengini değiştirmek ya da hiç kullanmadığınız anlamsız Apple uygulamalarını silmek gibi.

SIPS'yi devre dışı bırakarak Recovery ( Açılışta Command+ basılı tut R) seçeneğine tıklayarak ve ardından Yardımcı Programlar> Terminal'i kullanarak aşağıdaki komutu çalıştırın:

csrutil disable

ve sonra yeniden başlatılıyor.

Tanrı'ya benzer normal bir güç şimdi geri yüklenecek rootve Apple bloatware'lerini silmek için özgürsünüz. SIPS'yi yeniden etkinleştirmek için, kurtarma işleminden gelen komut şudur:

csrutil enable

Ancak - ve bu büyük bir "Ancak!" - SIPS tekrar etkinleştirildiğinde, OSX sildiğiniz tüm sistem uygulamalarını sessizce geri yükler. Bunu SIPS'yi devre dışı bıraktığımda, iTunes'u çıkardığımda, SIPS'yi yeniden etkinleştirdiğimde ve iTunes'u birkaç gün sonra Uygulamalar klasörümde bulduğumda öğrendim.


0

NOT: Aşağıdakiler sadece Sistem Bütünlüğü Koruması (SIP) devre dışı bırakılmışsa çalışır. Adımları takip Burada SIP devre dışı bırakmak için.

Onları silebilirsiniz, ancak bu önerilmez - ve bir sonraki güncellemeyle geri yüklenirler. Finder size "(uygulama) .app'ın OS X için gerekli olduğunu ve silinmemesi gerektiğini" bildirecektir.


Silme konusunda ısrarcıysanız, aşağıdaki komutu Terminal'den çalıştırın:

rm -rf /path/to/application

/path/to/applicationSilmek istediğiniz uygulamanın yolu ile değiştirilir .


Ancak, bu uygulamaları silmek yerine, bir daha ihtiyaç duymanız durumunda, ilk önce başka bir yere kopyalamanızı tavsiye ederim. Alternatif olarak, onları bir Application.appşeyden yeniden adlandırmak da Application.app.disabledişe yaramalı ve sisteminiz onlara "orada değil" gibi davranmalı.


1
El Capitan ve daha sonra, varsayılan uygulamaları değiştirmenize izin vermez, korunurlar.
grg

@ grgarside Sadece SIP etkinse bunun olduğuna inanıyorum?
belki may

Doğru, hangisi varsayılan.
grg

@ grgarside right ... Cevabım SIP devre dışı bırakıldı varsaydı. Ben düzelteceğim
belki Mayıs

Üç aşağı oy biraz fazla, ama kesinlikle bundan bahsetmeye değer.
grg
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.