Apple markalı Mini DisplayPort adaptörlerine göre daha ucuz alternatifler var mı?


2

13 yaşında bir macbook pro'm var ve yaz aylarında oldukça gürültülü ve sıcak olduğu için 6 aylık bilgisayarımı kullanamayacağımı itiraf ediyorum.

Hala güzel bir 20 "flat monitörüm var ve kullanmak güzel olurdu, ama Apple adaptörünü 30 avroya satıyor, biraz pahalı değil mi? Bu konektörün patentli veya lisanslı olmadığını okuyorum daha ucuzlarını bulabileceğimi mi düşünüyorsun?


Umm ... bu konu dışı mı ?? Çünkü çok yapıcı görünmüyor.
daviesgeek

Çok fazla sorgulama işareti kullandığını biliyorum.
jokoon

Ne ??? Neden ???? Çok fazla kullanmıyorum !!!! :-)
daviesgeek

Yanıtlar:


4

Seninleyim. Apple'ın neden basit bir adaptör için bu kadar üstün bir marka oluşturduğunu bilmiyorum. Ancak bunları satış sonrası üçüncü parti satıcılar aracılığıyla daha ucuza alabilirsiniz.

Monoprice'den DVI'ye 6.65 USD karşılığında Mini DisplayPort satın aldım , Apple ise kendilerine 99 USD USD istedi (garip bir şekilde kullanamadığım bir USB "genişletici" ile geldi). Bir yazım hatası olduğunu düşündüm!

Monoprice'in mevcut Mini DisplayPort adaptörlerinin tam listesi .

Ayrıca, ücretsiz gönderim sağladılar ve adaptörün kalitesi, elma ile aynı değilken (90'lardan gelen standart bir bilgisayar çevre bileşenini hatırlatan) oldukça iyi. Ama en önemlisi, sadece iyi çalışıyor!


Büyük +1'den monoprice'e.
Adam Rice,

2

Vikipedi'de açıkça görülmesine rağmen, bu konuyla ilgili çok fazla kafa karışıklığı var. DisplayPort, DVI / HDMI'dan tamamen farklı bir standarttır. Ancak, çoğu bağlantı noktası (Apple dahil) DisplayPort ++ 'dır, bu da DVI sinyali iletmek için aynı pinleri kullanabilecekleri anlamına gelir; bu nedenle, yalnızca bir DisplayPort ve bir DVI konektörü ve lehim tellerine ihtiyaç duyarsınız. Bu, tek bağlantılı DVI olarak sonuçlanır - 30 "DVI monitörler hariç çoğu amaç için uygundur. Çift bağlantılı DVI girişli 30" monitörünüz varsa, uygun bir DisplayPort sinyali alan ve bunu dönüştüren karmaşık elektroniklere ihtiyacınız vardır. DVI sinyali. Bu, genellikle bir USB bağlantı noktasından alınan güç gerektirir. Ve gerçekten de her pahalı.


1

Evet yapabilirsin. Amazon'da
birçoğunuz ve ayrıca Apple Store'da bir takım 3. parti adaptörleri var.


1 dolarlık DVI adaptöründen iki tanesine sahibim. İkisi de bir çeşit iş. Ancak biri monitörün hiç uyumasına izin vermez ve diğeri ile monitör bazen uykudan uyanmaz. Olumlu değil, ikinci durumda adaptörün hatası.
Nelson
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.