Terminalin görünümünü Ubuntu'nun terminali ile aynı yapmak için nasıl değiştirebilirim?


0

Varsayılan terminal uygulamasını kullanmaktan hoşlanıyorum, ancak hem Ubuntu hem de OS X'i çok kullandığım için onların davranışlarını ve görünümlerini aynı hale getirmek istiyorum. Mac terminalini Ubuntu terminaliyle mümkün olduğu kadar aynı yapmak için nasıl değiştirebilirim?

düzenleme: Benzer bir yayın Mac OS X Terminal'imi Ubuntu terminali gibi sözdizime göre yapabilir miyim? sorumu aşağıdaki nedenlerle cevaplamıyor:

  • Bana Ubuntu’nun hangi arka plan rengini kullandığını veya verilen renkler Ubuntu’nun kullandığı varsayılan renkler.
  • Bana çok satırlı komut istemi verir (Gerçekten tek satır istemini tercih ederim)
  • Sözdizimi vurgulamaktan bahsediyor, kopyalama ve yapıştırma gibi diğer değişikliklerle de ilgileniyorum.
  • Nasıl düzgün bir şekilde açıklamıyor export PS1="\n$C_LIGHTGREEN\u$C_DARKGRAY@$C_BLUE\h $C_DARKGRAY: $C_LIGHTYELLOW\w\n$C_DARKGRAY\$$C_DEFAULT fonksiyonlar.
    • Yeni satır açık yeşil olacak şekilde istemimi değiştirdiğimde, kullanıcı koyu gri ve mavi renkte (?) Görünür, ana bilgisayar adı koyu gri renkte görünür, başka bir şey açık sarı renkte (?), Geçerli çalışma dizini koyu renk ve newline yapılır (?) $ (veya root için #) varsayılan renktir.
    • Bu siteye bakıyor sorumun bir kısmını cevaplıyor.


Bunu gördüm ama Ubuntu'nun kullandığı renklerin ne olduğu gibi birkaç soruyu yanıtlamıyor. Hangi sözdiziminin vurgulanmasının etkin olduğunu bilmiyorum. Neredeyse aynı olmasını istiyorum. Ayrıca, bu gönderi hakkında yorum yapmak için yeterli itibarınız yok.
AzJ

Ardından, kendi sorunuzu düzenleyin, göze çarpan noktalar da dahil olmak üzere o gönderiyle bağlantı kurun & amp; sorunuzu 'bilmeniz gerekenlerin gerisi' yapın
Tetsujin

@Tetsujin İnşallah yeni düzenlemem işlerin daha kolay anlaşılmasını sağlamıştır. Önerin için teşekkürler.
AzJ

Yanıtlar:


1

Mevcut Ubuntu terminalinize uygun kabuk ayarlarını değiştirmeniz gerekecektir. Yerel hale getirmek için basit bir yol olacaktır .bashrc Ubuntu tarafından kullanılanı eşleştirin (bkz. İşte Ubuntu varsayılanı örneği için .bashrc.) Ayarları bir .bashrc tüm mermiler için dosya veya .bash_profile Giriş klasörünüzde oturum açma kabukları için Terminal tercihlerini ayarlayın. Bu gönderi Bu dosyaların nasıl oluşturulacağı hakkında daha fazla ayrıntı vardır.

Son olarak, Ubuntu terminal oturumlarınızın beyaz bir ekranda olmadığını düşünüyorum. xterm-color ayarlar renkli metinler sağlar, ancak arka plan rengini etkilemez. Genelde siyah arka plan + yeşil metin almak için OS X'te varsayılan ayar olan "Homebrew" Terminal ekranını ayarlayarak başlayacağım, sonra oradan ince ayar yapıyorum.

Ubuntu'da kendiniz için olan diğer ayarlarda dolaşın - varsayılan klavye kısayolları, vs. .profile veya .bash_profile olacaktır ve bunlar Mac'inizde aynı klasöre kopyalanabilir. Gerçekten seçici olmak istiyorsanız bile yükleyebilirsiniz Ubuntu Mono (varsayılan Ubuntu terminali fontu) Mac'inizde ve Terminal için varsayılan font olarak kullanın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.