RansomWhere.app kullanmanın performans cezası nedir?


0

Pek çok kişinin farkında olabileceği gibi, OS X şimdi fidye yazılım istismarlarının potansiyel kurbanıdır. Şimdiye kadar sadece bir örneğimiz var. Araştırmacılar, ilk Mac hedefleme fidye ware İletim kullanıcılarına vurduğunu söylüyor Ancak, bu istismarların artması ihtimali var.

Son zamanlarda okudum RansomWhere.app mac'unuzu fidye eşya saldırılarından korumada, şifrelenmiş dosyaların oluşturulması için dosya sistemini izleyerek (ve şifrelemeyi yapan işlemi engelleyerek) etkili olabilir. Anladığım kadarıyla, bu programın geliştiricisinin / geliştiricileri oldukça nitelikli ve ne olursa olsun (ve burada sorular var):

Bu programı kullanan var mı? Performans cezası nedir?

Birden fazla yedekli yedeklemeye sahip olduğum için soruyorum, bu yüzden bir fidye ware saldırısı beni diskimi silmeye ve yedeklemelerden birini kullanmaya zorlar (bir gün veya daha az dosya kaybediyor)? Birden fazla yedekli yedeklemeye zaten ihtiyaç var, peki ne fidye yazılımı yenen yazılım kullanmanın avantajı?


2
Bu bağlantıların isimlerini vermek yardımcı olacaktır - ilk önce tam olarak açıklanmış olanı olmadan ilkine tıklamazdım.
Mark

@Mark, Bir URL genellikle bir Tarayıcının Durum Çubuğunda görülebilir, bu yüzden köprüler tamamen açıklayıcı değilse ve onları da düzenleyebilseniz, IMO önemli değil.
user3439894

Yapmam. Balık sitelerini ziyaret etmediğiniz sürece, doğrulanmamış bir yazılım yüklemeyin, vb. Gerçekten iyi olmalısınız. Ama hey, günü kurtarabilir. Bu uygulamanın bir fidye yazılımı saldırısı için başka bir vektör olabileceğini unutmayın.
owlswipe

Yanıtlar:


2

Son birkaç haftadır 12 "Retina MacBook'umda kullandım ve performans üzerinde bir etkisi olmadığını fark ettim.


Bu soruya bir cevap vermiyor. Bir yazarın açıklamasını eleştirmek veya talep etmek için yazının altına bir yorum bırakın. - Yorumdan
Allan

@Allan Bana sadece soruları cevaplasa bile, cevap vermiş gibi geliyor.
kal-al

Soruyu soran kişi olarak, bunun geçerli bir cevap olduğunu düşünüyorum. Mümkünse mümkün olsa bile bir niceleme istiyorum.
user1256923
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.