OS X El Capitan'daki Finder'ın kenar çubuğu simgelerini nasıl değiştirebilirim?


31

Üçüncü taraf bir uygulama kullanmadan, Geliştirici klasörünün kenar çubuğundaki simgeyi değiştirme konusunda nasıl gidebilirim? Bu simge için "Bilgi Al" ı tıklattığımda, simgenin çekiç simgesine sahip olduğunu gösteriyor, ancak buraya eklediğimde kenar çubuğunda El Capitan'da görünmüyor?

Herhangi birinin bir çözümü var mı veya beni nasıl ekleyeceğimi / düzenleyeceğime dair doğrudan bilgi sağlayacak bir makaleye başvurabilir mi?


1
Hepsinin genel ikonlar olduğuna inanıyorum, ne yazık ki - bir göz atın /System/Library/CoreServices/CoreTypes.bundle/Contents/Resources, tüm kenar çubuğu simgeleri orada
belki de belki


@perhapsmaybeharry Geliştirici simgesinin oradaki klasörde olduğunu ve hala Kenar Çubuğumda görünmediğini görebiliyorum :-(
Danijel-James W

1
@ Danijel-JamesW Gördüğünüz simge, adındaki genel "Finder" klasör simgesidir DeveloperFolderIcon.icns. Bununla birlikte, kenar çubuğu simgeleri adlandırılır Sidebar*.icnsve tek renklidir. Diğer tüm kenar çubuğu simgelerini etkilemeden kenar çubuğu simgesi eklemek / düzenlemek mümkün olup olmadığından emin değilim.
belki de

3
Dropbox klasörünün kenar çubuğunda özel bir simgesi var mı? Ne verir? dropbox.com/s/xt8u2orepav0p78/…
Joshua Pinter

Yanıtlar:


7

Kenar çubuğundaki simgeleri özel olanlara değiştiren bir SIMBL eklentisi buldum. Simgeleri yapılandırma dosyasından kaldırarak hiçbir simgeyi özel olanlarla değiştirmez, ancak yalnızca klasörün simgesinin kenar çubuğunda görüntülenmesine izin verir. Bunun, ana klasörünüzü, Tüm Dosyalarım klasörünü ve renkli olarak görüntülenecek diğer tüm klasörleri de değiştireceğini unutmayın.

Değiştirilmiş versiyonu buradan indirin

Eklentinin tamamen çalışması için mySIMBL'i kullanmayı unutma: mySIMBL indir

Yasal Uyarı: Orijinal eklenti W0lfschild tarafından yapılmıştır ve açık kaynaklıdır. Bu dosyaya sahip değilim, yalnızca önceden düzenlenmiş yapılandırma dosyalarına sahip bir sürüm sağladım. Orijinal sürüm GitHub'da .


@ hmedia1 Bu soruna daha iyi bir çözüm bulmak için başka bir fikriniz varsa, lütfen yayınımı bilmeme veya düzenlememe izin verin, bu değişikliği yapmaktan mutlu olurum.
wateroverflow9102

6

Yalnızca Bulucu> Tercihler> Kenar Çubuğu'ndan etkinleştirebileceğiniz öğelerin özel kenar çubuğu simgeleri vardır. Geliştirici klasörü gibi klasörleri kenar çubuğu sık kullanılanlarınıza el ile eklerseniz, klasörde özel bir Bulucu simgesi olsa bile genel bir kenar çubuğu simgesi görüntülenir.

Bunu değiştirmenin tek yolu, örneğin Keyboard_Gamer'in cevabı gibi tarif edilen kesmek olabilir .


3
Dropbox orada listelenmemiş ve özel bir simgeye sahiptir
ohcibi

@ohcibi bu muhtemelen Dropbox'ın bunu mümkün kılan bir Finder uzantısı kurması nedeniyle.
Kevin Dreßler

2

XtraFinder Tercihlerinde, "Kenar çubuğunda renkli simgeleri göster" seçeneğini işaretleyin. Bunun bir yan etkisi, her simgeyi renkli yapmasıdır, belki hoşunuza gider.


Ona oy kullanmamamız gerektiğini düşünüyorum çünkü bu uygun bir cevap değil. Cevabına daha fazla destekleyici yorum sunmak daha kolay. Ayrıca, buradaki de itibarınızı zedeler beyler. Lütfen yeni üyelere iyi davranın. :)
Danijel-James W

Üzgünüm, üçüncü taraf uygulamasını kullanmama şartını görmedim. Bu benim hatam.
Di Liu,

“Onu aşağı oylama” yoktur, sadece bu cevabı aşağı oylama yapar, böylece uygun cevaplardan daha yüksek görünmez. Burada kişisel bir şeyler oluyor.
Philippe-André Lorin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.