Hangi Mac'ler macOS Sierra ile uyumludur?


7

MacOS Sierra'nın yüklenebileceği resmi olarak desteklenen Mac modellerinin bir listesi var mı?

OS X El Capitan ile aynı olduğunu düşünüyorum, çünkü bazı Mac modellerinin desteklenen listeden kaldırılmasını gerektirecek birçok değişiklik yok gibi görünüyor, ancak bunu doğrulayamıyorum.


2
Mac'iniz resmi olarak desteklenmiyorsa, lütfen Apple'a geri bildirim sayfalarından bildirin . Bu geri bildirim bir fark yaratabilir!
Graham Miln

1
@GrahamMiln Evet! 2009 MacBook Pro sahipleri birleşti!
RedEagle2000

Yanıtlar:


12

Keynote Aşağıdaki desteklenen donanım açıkladı :

  • 2009 sonu: MacBook (MacBook6,1)
  • 2009 sonu: iMac (21,5 "iMac10,1, 27" iMac10,1 ve iMac 10,2)
  • 2010 Ortası: MacBook Pro (13 "MacBookPro7,1, 15" MacBookPro6,2, 17 "MacBookPro6,1)
  • 2010 Ortası: Mac mini (Macmini4,1)
  • 2010 Ortası: Mac Pro (MacPro5,1)
  • 2010 sonu: MacBook Air (11 "MacBookAir3,1, 13" MacBookAir3,2)

Sonraki tüm modeller tartışmasız uyumludur. (Herkese açık bir liste Apple'ın web sitesinden ) 'dir değil henüz mevcut ama bir liste mevcut olabilir Sürüm Notları (Geliştirici Only).

Geliştirici Önizlemesi: Kayıtlı Geliştiriciler erişebilir InstallableMachines.plistiçinde InstallESD.dmgresmi olarak desteklenen Mac kurulu-kimlikleri tam listesi için.

Bellenimi , yükleyiciyi veya diğer yöntemleri değiştirerek bazı desteklenmeyen donanıma kurulabilir .


1
" Ancak, bunlar kesin bir liste gibi görünmüyor " a referansla ... Resmi olarak neyin desteklendiği ile bu gibi durumlarda gerçekte neyin üzerinde çalışabileceği arasında her zaman bir fark var gibi görünüyor. Tabii ki Apple, yeni işletim sistemi ile birlikte yeni bir Mac satın almak için kullanıcıları koaksiyel hale getiren eski donanımın ilgisini çekiyor. :)
user3439894

VMWare Fusion'a macOS Sierra yükleyebiliyorum. Geliştirici önizleme yükleyicisi resmi olarak desteklenen donanımı zorlamıyor. Kısıtlama, indirme sırasında Mac App Store uygulaması tarafından uygulanıyor gibi görünüyor.
Graham Miln

@GrahamMiln bundan emin misin? 2008 Sonu MacBook Pro'mda bile başlamayı reddediyor.
NetherLinks

@NetherLinks, "Başlamayı bile reddediyor " dediğinizde , hangi bağlamda atıfta bulunuyorsunuz ... Yükleyiciyi çalışan bir OS X içinden mi yoksa indirilen yükleyiciden oluşturulan bir USB Installer'dan mı başlatıyorsunuz ?
user3439894

@ user3439894 OS X içinde "Bu sürüm ... bu bilgisayara kurulamaz" durumlarında. Bir createinstallmediaUSB Yasaklayıcı sembolünü gösterir.
NetherLinks
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.