İPhone'u kilitlerken İnternet erişimini kapatmak mümkün mü?


0

Kilitlerken iPhone'umdaki İnternet erişimini (Wi-Fi ve Mobil Veri üzerinden) otomatik olarak kapatmak istiyorum. Gerçekten farklı uygulamalardan bildirimleri almak için sevmiyorum zaman iPhone kilitlenir.

Ancak, tüm bu bildirimleri etrafımda bulunduğum ve onunla oynadığımda almak istiyorum - yani, temelde iPhone'umu kilidini açtığımda, İnternet erişimini tekrar açmak istiyorum.

Bu yapılabilir mi? Eğer öyleyse, bunu yapmanın en kolay yolu nedir?

Yanıtlar:


5

Maalesef iOS'un mevcut sürümünde böyle bir özellik yoktur (9.3), ancak neredeyse istediğinizi elde etmek için yapabileceğiniz bazı püf noktaları vardır.


İOS 9’da

Apple'ın işletim sisteminin bu sürümünde, arka plandaki ayarlar uygulamasını açık tutabilir ve Hücresel Veri bölümünde açık tutabilirsiniz; böylece iPhone'u kilitlemeden veya kilidini açmadan önce uygulamayı kolayca açabilir ve Hücresel Verilerinizi Kapatıp Açabilirsiniz .


İOS 10’da

Beta Temmuz’da geliyor. Resmi sürüm bu sonbaharda geliyor. Ayrıca, bu Güz ortaya çıktığında iPhone'unuzu iOS 10'a güncellemeyi düşünebilirsiniz (hatta bu Temmuz ayında gelen, ancak çok kararlı olmayabilir), aslında iOS 10'da (bir iPhone 6'nız varsa) ) Doğrudan Hücresel Veriler bölümüne ulaşmak için Ayarlar uygulamasındaki 3D Dokunma özelliğini kullanabilirsiniz.

Bir iPhone 6'nız veya önceki bir iPhone'unuz varsa ve hiçbir iPhone 6'nız yoksa, bazı kodlayıcılar iOS 10 kodunda Kontrol Merkezi'nin üstündeki bir 6. geçiş yaptığını öğrendi ve yeşil. Bu, ya Batarya ayarları ya da Hücresel Veri olanlar için (Ayarlar'daki tek yeşil geçiş olduğu gibi) anlamına gelir. Dolayısıyla, iOS 10’daki Kontrol Merkezi’nin üst kısmında bir Wi-Fi ve Hücresel Veri geçişi olabilir ve bu, tek yapmanız gereken, sorununuzu çözmenize yardımcı olması için yapmanız gereken tek şey onları Kapatmak veya Açmak’tır. Ayarlar uygulamasını açmadan bile Kontrol Merkezi.


İOS 10'a güncelleme yapsanız veya yapmasanız bile, sorununuzu Ayarlar Uygulaması'ndaki Hücresel Veriler bölümünü açık tutarak, bu pil ömrünün büyük bir maliyeti olmayacağından hala çözebilirsiniz.


Öbür metodlar

Sonunda, bazılarının daha önce de belirttiği gibi, Hücresel Veriler'in açık olmasına aldırış etmiyorsanız, ancak bir bildirim göründüğünde 'titreşimi' almamayı, ancak kilit ekranınızdaki bildirimleri görmeyi hala istiyorsanız, Bu, Ay düğmesine basarak Kontrol Merkezinde yapılabilir .

Bunu yaptığınızda, Rahatsız etmeyin modunu etkinleştirdiniz . Yaklaşan çağrıları bu şekilde almasanız da, Ayarlar'da sık kullandığınız kişilerden, herkesden veya hiç kimseden aramalara izin verilip verilmeyeceğini veya tekrarlanan aramalardan haberdar olmak isteyip istemediğinizi bile belirtebilirsiniz - Apple'ın belirttiği gibi:

Etkinleştirildiğinde, aynı kişiden üç dakika içinde ikinci bir arama susturulmaz.

Bu mod hakkında daha fazla bilgi ve nasıl kişiselleştirebileceğiniz (ve hatta programlayabileceğiniz!) Hakkında, Apple'ın bunun için ayrılmış Destek Web Sayfasını kontrol etmek isteyebilirsiniz .

Umarım bu size yardımcı oldu.


2

Bana göre cevap Rahatsız Etmeyin özelliğini açmak olacaktır. Bu, interneti açık tutar ancak ekran kilitliyken bildirimlerin görünmesini engeller, ancak kilit ekranına girdiğinizde orada görünürler ve telefonu kullanırken bildirim alırsınız.

Rahatsız Etmeyin modunda telefon görüşmeleri yapabilmek istiyorsanız, bu Ayarlar> Rahatsız Etmeyin'de değiştirilebilir.

Alternatif olarak, telefonunuzu kapatmadan önce Uçak Modu'nu kontrol merkezinden açmak, Internet'i kapatmak da sizin için iyi bir çözüm değil.


1

Diğerlerinin de dediği gibi, hapishanede kırılmış bir iPhone'da otomatik olarak değil.

Wifi ve hücreyi gerçekten kapatmak istiyorsanız, ekranın altından yukarı kaydırabilir ve kilitlemeden önce uçak modunu seçebilirsiniz. Ancak wifi ve hücreyi kapatmak da gelen aramaları ve mesajları engelleyecektir!

Yalnızca sizi rahatsız eden bildirimlerse, Ayarlar, Bildirimler bölümüne gidin ve 'telefonunuz kilitliyken sizi rahatsız edenler için' Kilit ekranında göster 'seçimini kaldırın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.