Hata kodu -36 - cp: Giriş / çıkış hatası - mac


2

Dosyayı Harici sabit diskten MacBook Pro'mla başa çıkarken Hata kodu -36 alıyorum. Bazıları dot_clean seçeneği için önerdi, ben de aynı meseleyle karşı karşıya kaldım. Hatta Terminal üzerinden kopyalamayı ve IO hatası almayı da denedim. Umutsuzca eşyalarımı harici diskimden kopyalamanız gerekiyor.


Ne "Bazı dot_clean seçeneği için önerilen, aynı zamanda denedim ve karşı karşıya kaldım." anlamına gelmek. Ayrıca harici disk nasıl bağlanır ve nasıl formatlanır. Terminaldeki kesin çıktı nedir
Mark

dot_clean seçeneği, .DS_Store gizli dosyasını klasörden kaldırmaktır. WD My Book 2 TB Harici Sabit Adaptör Depolama Harici Güç Adaptörü ile USB 3.0. Format türü FAT32'dir. System.log dosyasında hata mesajı Jun 20 06:55:27 Gowthamans-MacBook-Pro.local wirelessproxd [80]: Kimlik servisleri için reklam yayınlanamadı (Bilinmeyen hata.) Haziran 20 06:55:27 Gowthamans-MacBook-Pro. yerel paylaşım [278]: 06: 55: 27.354: SDActivityAdvertiser :: devamlılık: didFailToStartAdvertisingOfType: withError: Activity (İşlem tamamlanamadı. (com.apple.identityservices.error hatası 200.))
Gowth

Bu yorum soru için bir düzenleme olmalı ve hala don_clean seçeneğini anlamıyorum - Silme işlemini anlayabiliyorum.
Mark

Yanıtlar:


2

Bir Terminalde:

grep "I/O error" /var/log/system.log

Bu, uçbirime sahip olan system.log dosyasındaki tüm satırları Terminal'e gönderir. I/O error içinde. Gibi çıktı kernel[0]: disk0s2: I/O errors Düşen ve veya zarar görmüş bir HDD'nin göstergesidir. Not disk0s2 bir örnektir ve hangi disk ve bölümün bozuk sektörleri olduğuna bağlı olarak, disk numarası ve dilim numarası örnekten farklı olacaktır. Böyle bir çıktınız varsa ve yedeklenmediyseniz, başka bir şey yapmadan önce yapın!

Not; En son ne zaman bir şeyi kopyalarken bir hatayla karşılaştığınıza bağlı olarak, geçerli system.log Dosya ve eter size arşivlenmiş sistem günlüklerini kontrol etmek gerekir veya grep kopyalama hatasından hemen sonra.

Kopyalama yalnızca belirli bir dosyada başarısız oluyorsa, kullanarak bir kurtarma işlemini deneyebilirsiniz. ddrescue Hedef dosyaya kopyalayıp denemek için. ddrescue ancak yüklenmesi gerekecek üçüncü taraf bir yardımcı programdır dd OS X'in bir parçasıdır ve yine de kullanılabilir. ddrescue o zaman daha fazla kontrol ve seçenek sunar dd yapar.


Cevabınız için çok teşekkürler. Bunu kontrol edip size geri döneyim :)
Gowth
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.