Orijinal ve sahte Apple 5W USB AB güç adaptörünü A1400 / MD813ZM / A ile ayırt etmek nasıl?


2

Apple'dan olduğunu iddia eden A1400 model Avrupa 5 Watt'lık bir USB şarj cihazı aldım. Şarj aleti, Kaliforniya'da Apple tarafından tasarlandığını ve Çin'de üretildiğini iddia ediyor. Muhtemelen "Salcomp" ile.

"Çin'de yapılan" kısmı, büyük olasılıkla geçerli bir iddia.

Ancak bu USB şarj cihazının sahte mi yoksa orijinal Apple ürünü mü olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Oberhausen'deki bir Apple mağazasından satın alınan bir iPhone ile gelen orijinal bir A1300'üm var. 230V pin iki USB şarj cihazı aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiştir:

Apple 5W USB charger A1300 and possibly fake A1400 230V contact pins

USB konektörün içindeki seri baskının hem "A1400" hem de orijinal A1300'den bir fotoğrafı: A1400 and A1300 serial imprint inside USB connector

Ve burada bir bir "Sertifika Etiketi" mümkün sahte A1400: Possible counterfeit Apple A1400 charger a.k.a. MD813ZM/A its Certification Label

Not: A1300 - A1400 Değişim programının farkındayım ve A1300'ü şarj amacıyla kullanmayın.


1
Bir tür anketle ilgileniyorsanız, sahte oy kullanırdım: eklenti etiketinin fontları tutarsız (özellikle karakter aralığı) ve Apple logosu olması gerekenden daha dar. Fiş pinleri üzerindeki pah aynı zamanda korkunç, bu da @ Elf'in raporuna katılıyor.
Merlin

İki nokta üst üste (:) 'den sonra eksik olan boşluklar, sahte bir işarettir.
Pro Backup

Yanıtlar:


1

Buraya seninle aynı problemi yaşayarak ve googling yaparak geldim. :)

5W AB şarj cihazımı aldım (artık sahte olduğundan eminim) yerel bir satıcıdan aldım, çünkü yeni SE ürünüm İngiltere pazarı içindi, bu yüzden kutuda üç pinli şarj cihazım vardı. Satın aldığımın da kısa sürede fark ettiğim bir sorunu vardı. SE'mi onunla şarj etmeye çalıştığımda, dokunma hassasiyeti çılgına dönecek. Kız şarj cihazımla karşılaştırdım (kutuda 6S ile Fransız pazarı için aldı) ve kusursuz çalışıyordu. Bu ikisi arasında çift farklılıkları var. Metal pimler farklıdır, sahte olan daha hafiftir ve daha sert bastığınızda plastik muhafazayı biraz bükebilirsiniz. Seri numarasını bile okunabilir hale getirdiler, ancak pinler ve ağırlık onlara ihanet etti. Daha iyi makrolar yapabilmem için, gün ışığı olduğunda yarın resimler göndereceğim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.