Yeni MacBook'u (USB-C) Apple Cinema Display 30 "(Çift Bağlantılı DVI) 'ya bağlayın


14

Apple Thunderbolt Ekran tüm odayı yansıttığı için hala 30 "Apple Sinema Ekranını kullanıyorum. (Bazı teknik kısıtlamalar nedeniyle 2560 çözünürlük için iki kablo gereklidir!)

  1. MacBook Air (Mini DisplayPort + USB)
  2. Apple Mini DisplayPort - Çift Bağlantılı DVI Adaptörü
  3. Apple Sinema Ekranı 30 "(DVI)

MacBook'u (USB-C) 2560 çözünürlüklü 30 inç ekrana nasıl bağlarım?

  1. MacBook (USB-C)
  2. (Buraya ne geliyor?)
  3. Apple Sinema Ekranı 30 "(DVI)

Yanıtlar:


8

Bu soruna bir çözüm var, oldukça az sayıda adaptör aradım ve satın aldım ama sonunda işe koyuldum:

1) Bu USB-C'yi Display Port adaptörüne satın alın: https://www.amazon.de/gp/product/B00YBH6WDM/ref=oh_aui_detailpage_o02_s01?ie=UTF8&psc=1

2) Bu Display Port'u "Active Dual Link DVI" ya satın alın. Aktif bir dönüştürücü olması ve pasif bir dönüştürücü olmaması önemlidir: https://www.amazon.de/gp/product/B00856WJH8/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Almanca sayfalar için özür dilerim ama eminim diğer ülkelerin mağazalarında da bulabilirsiniz.

Bu kombinasyonu bağlayın ve ayrıca aktif dönüştürücülerin gücünü USB ile bağlamayı unutmayın.

Ölçekli bir çözünürlükle başlıyorsa, endişelenmeyin, bir tuş kombinasyonu (seçenek veya komut ölçekli çözünürlük) vardır ve en yüksek olanı elde edersiniz.

Tıkır tıkır çalışıyor! Biliyorum pahalı ama 30 "Sinema Ekranımı seviyorum. Ayrıca eski MOTU Firewire ses arayüzümü elma TB3'ten T2'ye ve daha sonra TB2'den FW'ye ve Belkin'den ek bir FW kablosuyla çalıştırıyorum.

Şimdi eski MacPro'mla aynı kurulumu kullanıyorum ama Touch bar özellikli MacBook Pro 15 ". 40+ Ses Parçası Projesi ile Logic Pro, sisteme% 50 yük koyuyor :-)

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, burada cevap verin, yardımcı olabilirim :-)

GÜNCELLEME: Aşağıdaki öğe USB-C - Dual Link DVI-I'dir (DVI-D alabilir). Birden fazla adaptöre gerek yoktur. Ne yazık ki, ürün sayfasına göre 30 "Sinema Ekranını desteklemiyor:

"USB-C - DVI adaptörü Apple Cinema Displays veya Dell 3007WFP ile çalışmaz. Bu monitörler gerçek bir DVI-D sinyali gerektirir. Lütfen satın almadan önce bunu not edin"

https://www.pimfg.com/product-detail/USB31C-DVIF-1


Tüm bunlar işe yarıyor, ancak çözünürlükle ilgili talimatlar daha açık olmalıdır. Sistem Tercihleri> Ekranlar'a gidin, Seçenek tuşunu basılı tutun ve "Ölçekli Çözünürlük" ü tıklayın. 2560 x
1600'ü görmelisiniz.

7

Haftalarca süren deneme yanılma sonrasında, MacBook Pro, 15 inç 2016 dizüstü bilgisayarıma bağlı Apple 30 inç Sinema Ekranımda 2560x1600 çözünürlük elde ettim.

İşin püf noktası USB-C'den Mini Display Port'a (MDP), ardından çift bağlantılı DVI'ya geçmektir. Ne yazık ki, bu iki adaptör gerektirir, ancak en azından tam monitörün çözünürlüğü desteklenir.

Aşağıdaki adaptörleri kullandım:

Ayrıca, DVI adaptörünün takılı USB konektörü ile güçlendirilmesi ve monitör çıkış kablosu USB'nin de MacBook'a bağlanması gerekir.

Biraz kablolama zorluğu, ama şimdi her şey% 100 çalışıyor. Andreas büyük ölçüde benzer bir çözüm buldu, ancak farklı markalar ile cevap bonusu aldı!


Tekel bağlantısı öldü. Başka sitelerde arama yapabilmemiz için bağdaştırıcılar için ayrıntılar verebilir misiniz?
TJez

Bağlantı hala benim için çalışıyor. Ürünün tam adı "Mini DisplayPort 1.1 + USB - Çift Bağlantılı DVI Adaptörü"
picciano

Mini DisplayPort Converter Mini DP Adaptörü USB Tip C (Thunderbolt 3) için ARKTEK USB-C 30" 2560x1600 HP monitörle benim için çalışıyor teşekkürler bu bilgiyi yazabilmek için.!
Andrew

Bu çözüm benim için çalıştı (sonunda iki başka çözümü denedikten sonra)! Dikkatli olun: Herhangi bir USB-C - Mini Display Port adaptörünü kullanamazsınız. Aktif (harici olarak çalışan) bir DVI adaptöründen girişi kabul eden bir tane olmalıdır (bu cevapta belirtilen için geçerlidir). Dual-link DVI adaptörünün USB'sini bir güç kaynağına bağlamayı unutmayın : USB-USB-C adaptörü kullanarak Macbook Pro'ma bağladım .
Visionscaper

2

En az 9 farklı adaptör denedikten sonra nihayet işe yarayan bir adaptör buldum! USB-C - MiniDisplayPort: https://www.amazon.com/gp/product/B01CJHHTR8/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Cinema'nızı benim yaptığım gibi bir USB hub olarak kullanmak istiyorsanız, bir USB'den USB-C'ye de ihtiyacınız olacak. Görebildiğim kadarıyla, bunun dışında USB + DVI - USB-C adaptörleri yok: https://www.amazon.com/gp/product/B01MD0XXMI/ref=oh_aui_detailpage_o04_s00?ie=UTF8&psc=1

Çalışır, ancak yalnızca 1280 x 800'e kadar.


7
Teşekkürler, ancak 30 "sinema ekranında 1280x800 elde etmenin" çalışıyor "olduğunu kabul
etmem

2

16 "MacBook Pro ve 30" Apple Sinema Ekranımda çalışan tek bir adaptör çözümü (USB-C - çift bağlantılı DVI):

https://smile.amazon.com/gp/product/B07QKM856C

Club 3D CAC-1510 USB Tip C - DVI-D Çift Bağlantı Aktif Adaptör, 3840 X 2160 @ 30Hz, 2560 X 1600P @ 60Hz, Derin Renk 12 Bit

Adaptör, MBP'lerin dört USB-C bağlantı noktasından birine takılır ve elbette Sinema Ekranının DVI fişi adaptöre takılır. ACD'nin USB-A kablosunu bağlamanız gerekmez (USB bağlantı noktalarını hub olarak kullanmak istemiyorsanız).

Mac'in normal zaman aşımı uykusundan sonra, ACD'nin ekranı göstermesi yaklaşık 6 saniye sürer, Apple TB2 adaptörü aracılığıyla eski iMac'ime bağladığımdan çok daha uzun.

Sistem Tercihleri, ACD'nin yerel çözünürlüğünün 1280 x 800 olduğunu düşünüyor, ancak () Ölçekli seçeneğine tıklayın, iyi çalışan 2560 x 1600 seçeneğini getiriyor. Kesinlikle 2560 x 1600 alıyorum (her ne kadar şimdi MBP 16 dahili ekrana kıyasla her şey çok büyük görünse de, reso'yu "1536 x 960'a benziyor" olarak bile vursam)

Bir kenara: iMac'e kıyasla küçük bir dezavantaj, MBP'nin sağ USB-C bağlantı noktalarına bir şey takmanın kabloları ADC ekranımın önüne koymasıdır.

Daha önce Andreas'ın kullandığı gibi Accell Mini DisplayPort - DVI adaptörünü, ADC'lerin arka ışığını yakan ve Sistem Tercihleri'nde görünen, ancak hiç resim göstermeyen bir Diğer Dünya Bilgi İşlem Dock ekran bağlantı noktasına denedim. Accell'i iade ettim - gerçekten işe yarayıp yaramadığından emin değilim ya da yukarıdaki diğer adaptörlerden birine ihtiyacım olurdu. OWC USB-C Dock aksi halde harika çalışıyor, ancak 16 "MPB'yi şarj etmek için tam güce sahip olmadığını bilerek seçtim. Şimdi bir USB-C / DVI adaptörü olacağını öneren OWC desteğiydi.

Güncelleme 9 Ocak 2020: Birkaç hafta boyunca sorunsuz bir şekilde Mac, yerleşik ekranın yanıp söndüğü ve ACD'nin hiçbir şey göstermediği bir modda uyanır. Club adaptörünün buna neden olup olmadığını söyleyemem, ancak bağlı olmadığında gerçekleşmez. Yeniden başlatma başarılı bir şekilde yeniden bağlanmamı sağladı.


Merhaba, bunun 20 "Sinema Ekranı ile de çalışıp çalışmayacağını biliyor musunuz? ( Everymac.com/monitors/apple/studio_cinema/specs/… ) Bir dizi farklı adaptör denedim ve hiçbir şey çalışmıyor.
iank

20 "tek bağlantılı DVI ve 30" çift bağlantılı. Tek bağlantı daha düşük çözünürlük ve bildiğim kadarıyla tüm DVI adaptörlerinde destekleniyor, bu yüzden bunu seçmek zorunda değilsiniz (bu, yukarıda bahsettiğim sıkıntılar nedeniyle şimdi sadece zayıf bir şekilde önerebilirim). En çok güvendiğiniz bir satıcı / marka bulurdum ve bununla devam ederim.
Paul Collins

1
@PaulCollins 9 Ocak'tan itibaren güncellemenizden bahsediyor: Apple'ın resmi Dual Link DVI - miniDisplayPort adaptörünü kullanıyorum ve en yeni MacBook Pro 16 "ve Cinema Display 30" ile aynı sorunu yaşıyorum. Dizüstü bilgisayarı uykudan uyandırmak şimdi böyle bir PITA. Yani, adaptörlerinizi suçlamayın.
Dae

Teşekkürler, MacBook Pro (15 inç, 2019) ve Club 3D CAC-1510 USB Tip C - DVI-D Çift Bağlantı Aktif Adaptör ile çalıştığı onaylandı.
sprynter

0

Eğer USB-C Macbook 30" Apple Cinema Display bağlamak için DVI adaptörü USB-C gerekir. Bu 22 $ birini , Kablo Önemlidir tarafından, destekler 2560x1600 up çözünürlükleri (monitörünüzde aynı) ve eserleri ile Thunderbolt 3 ve yeni 2016 MBP.

Bir yorumcunun çift bağlantılı bir DVI adaptörü olmadığını belirtmek için hızlı olacağından eminim, ancak öyle olmak zorunda değil: 2560x1600 çözünürlüğünün tek bağlantısıyla izin veriyor (aslında, çoğu kandırmak için yeterince iyi) yorumcular çift bağlantı olduğunu düşünüyor). Hala 2K çözünürlüğü Sinema Ekranınıza itecektir.

Adaptörün görüntüsü

Düzenleme: Bir DVI-DVI kablonuz yoksa (monitörü adaptöre bağlamanız gerekir), bu altın kaplama kabloyu tavsiye ederim .


2
Üzgünüz, ancak bağladığınız ürün sayfası üreticiden şu uyarıyı aldı: USB-C - DVI, sinyali DVI'ya dönüştürmek için DisplayPort Alternatif modunu kullanıyor. Apple 30 inç Sinema Ekranı gibi eski ekranlar gerçek bir DVI-Çift Bağlantı sinyali gerektirebilir ve maksimum video çözünürlüğünü desteklemeyebilir. Bu cevap Apple 30 "Sinema Ekranının tam çözünürlüğünü göstermesine izin vermiyor. Keşke yapsaydı.
picciano

@owlswipe, bunun Apple'ın 30 inç sinema ekranı ile çalıştığını doğrulayabilir misiniz?
TJez

@TJez Yapamam üzgünüm:. Sinema ekranım yok. Sen edebilirsiniz değerlendirmeleri eşleşen bakmak tür pozitifliği arasında görünüyor ki, gerçi.
owlswipe

Bunun çalışmasını beklemezdim. 1920x1200'e kadar desteklediğini söylüyor ancak aslında 2560x1600'e ihtiyacınız var.
Christopher Barber

2
@owlswipe Bu çözümü test ettim ve maalesef çalışmıyor. Apple Cinema 30 "ekran ve 2017 Apple Macbook Pro kullanılarak test edildi. Daha kesin olmak gerekirse, monitör bağlandığında düzensiz sinyaller
veriyor

0

Çift bağlantılı DVI adaptörünü bir USB-C bulmanız gerekir. Örneğin, Google'daki ilk hit şudur: StarTech USB-C - DVI Adaptörü CDP2DVI

Not: Bu çift bağlantılı DVI değildir ve Apple 30 ”ekranın tam çözünürlüğünü desteklemez.


1
Ne yazık ki CDP2DVI "gerçek DVI-D Dual-Link sinyali" sağlamıyor - neden "2560x1600'e kadar çift bağlantılı video çözünürlüklerini desteklediğini" söylediklerinden emin değilim - startech.com/uk/AV/
Craig Francis

0

Aynı bağlantı noktası tasarımını kullanmasına rağmen , küçük / ucuz Apple Thunderbolt 3 (USB-C) - Thunderbolt 2 Adaptörünün Mini DisplayPort sinyalini USB-C'ye dönüştürmek için ÇALIŞMADIĞINI unutmayın.

30 "Sinema Ekranı ve diğer Thunderbolt olmayan DisplayPort monitörlerle uyumsuz.

https://www.apple.com/shop/product/MMEL2AM/A/thunderbolt-3-usb-c-to-thunderbolt-2-adapter https://support.apple.com/tr-ca/HT207266

Bu adaptör, Apple LED Sinema Ekranı gibi DisplayPort veya Mini DisplayPort kullanan ekranlarla uyumlu değildir. Thunderbolt ve Thunderbolt 2, Mini DisplayPort ile aynı değildir, ancak bağlantı noktaları aynı şekle sahiptir.

Mini DisplayPort konektörü kullanmasına rağmen, Thunderbolt 3 (USB-C) - Thunderbolt 2 Adaptörünün Mini DisplayPort ekranlarına bağlantıları desteklemediğini unutmayın.

Thunderbolt 3 (USB-C) - Thunderbolt 2 Adaptörü şu cihazlara olan bağlantıları desteklemez:

-Apple DisplayPort ekranı

Mini DisplayPort - HDMI veya Mini DisplayPort - VGA adaptörleri gibi DisplayPort cihazları veya aksesuarları-3

Şu an bunu yapmanın bir yolu olmadığına inanıyorum :(

Yeni Çözüm! Ocak 2020: Tam çözünürlükte 30 "Sinema Ekranına yeni bir MacBook Pro 16 bağlı" ve tüm kontrollere erişilebilir. Bu, Apple DisplayPort'u çift bağlantılı DVI adaptörüne ve bu yıldırım 3'ten DisplayPort / Thunderbolt 2 adaptörüne 4K @ 60hz'ye kadar video için tam desteğe sahip olmasını gerektirir. https://www.amazon.com/dp/B017TZTMBG?ref=ppx_pop_mob_ap_share Bu 20 dolarlık adaptör, eski MacBook Pro'larda olduğu gibi tamamen işlevsel bir Thunderbolt 2 bağlantı noktasını yeniden oluşturuyor gibi görünüyor. Apple Thunderbolt 2 - DVI adaptörünün, dönüşüm elektroniklerine güç sağlamak için USB kablosunun takılı olması gerekir. Sinema Ekranı hemen algılanmıyorsa, güç kablosunu Sinema Ekranı güç kaynağından küçük kablodan çıkarın, birkaç saniye bekleyin ve tekrar takın. Benim bundan sonra mükemmel çalıştı. Anında uyku ve anında.


1
Bazı açıklama ve bağlam sağlayan uzun cevaplar arıyoruz. Sadece tek satırlık bir cevap vermeyin; cevabınızın neden doğru olduğunu, ideal olarak alıntılarla açıklayın. Açıklama içermeyen yanıtlar kaldırılabilir.
Tetsujin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.