İPhone 5S ile iCloud arasında senkronize edilmeyen fotoğraflar


1

Apple dünyasında yeniyim ve fotoğraflarımı iPhone 5S'imden (ios sürüm 9.2.1) iCloud'a çalışırken zorlanıyor.

Fotoğrafları ayarlarımda, iCloud Photo Library seçeneğimi seçtim, ancak https://www.icloud.com/#photos adresinde oturum açtığımda hiçbir şey göremiyorum.

Telefonumu yeniden başlatma, seçimi kaldırma ve yeniden seçme vb. Seçeneklerini her zaman denedim.

Bu seçeneğin altında "Düşük Disk Alanı - 311 öğe yükleniyor" yazdığını fark ettim.

Burada yanlış giden ne olabilir? Mail vb gibi öğeler senkronize edilir, bu yüzden kayboldum


Fotoğraflar yalnızca iPhone'unuz takılıyken ve kullanılmadığında senkronize edilir. Resimlerin iCloud'a yüklenmesi saatler sürebilir. Yeterince zaman verdin mi? Ayrıca, iCloud'da tüm fotoğraflarınız için yeterli boş alan var mı?
fsb

İPhone kesinlikle takılı durumda ve iCloud'da çok fazla alan var.
DJ180,

Yanıtlar:


1

Telefonunuzda iCloud'unuzda fotoğraflarınızın ne kadarını kullandığını kontrol ederek şunları deneyin: Ayarlar -> iCloud -> Depolama xx TR Kullanılabilir -> Depolamayı Yönet -> iCloud fotoğraf kütüphanesiorada iCloud'unuzda kullanabileceğiniz sayıda fotoğraf ve video olduğunu göreceksiniz. Fotoğrafların yüklenmesi çok uzun sürebilir ve daha uzun süren daha düşük bir yükleme bant genişliği varsa, o kadar uzun sürer ve bazen yüklemeyi durdurmuş gibi görünebilir, ancak gerçekten de sadece birkaç GB uzunluğunda olabilen uzun bir video klip yüklüyor olabilir. En azından iOS 9.2.1 ile de farkettim ki, fotoğraf uygulamasından uzaklaşmak, yükleme işleminin duraklatılmasına neden olabilir, bu yüzden iPhone'unuzdaki otomatik kilitleme özelliğini kaldırmanız konusunda rahat olursanız Şunu en azından şu seçeneğe giderek toplu yüklemeyi yaptığınız süre için kapatın: Ayarlar -> Genel -> Otomatik Kilitleve "Asla" yı seçin ve ardından iPhone'unuzu, WiFi bağlı ve fotoğraf uygulaması içinde olmak üzere güç kaynağına bağlı bırakın. Doğrulamak istediğiniz son doğrulama, bağlandığınız iCloud hesabında yeterli miktarda depolama alanı bulunduğudur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.