Exchange'e bağlanan iOS ve OSX / macOS arasındaki fark?


2

Bir Exchange hesabı kullanıyorum. Hem iPhone'ımda hem de Mac'te yapılandırdım (El Capitan ve Sierra'yı denedim).

İOS'de her şey iyi çalışıyor (Takvim ve E-posta çalışması). Mac'te sadece e-posta çalışır. BT ile konuştum ve bana Exchange konfigürasyonuyla ("öncül" vs başka bir şey - hatırlamıyorum) yapması gerekebileceğini söylediler.

Aradaki fark her ne ise: neden iOS'ta çalışıyor ama OSX'de çalışmıyor? Bir şekilde macOS'u aynı tür bir bağlantı kullanmaya zorlayabilir miyim (iOS'ta ne olursa olsun)?

Yanıtlar:


4

Bunun nedeni, iOS cihazınızın desteği Exchange Aktif Eşitleme (bunun için seyyar yalnızca) Posta ve Takvim'in kullanmadığı protokol.

OS X Mail ve Takviminizin çalışması için şunlardan birine ihtiyacınız var:

  • Posta ve Takvim’deki Exchange protokol desteği, Apple’ın lisans için ödemesi gerektiği anlamına gelir (gerçekleşmesi muhtemel değildir)
  • Exchange Server'da etkin olan IMAP, CalDav ve / veya POP3 servisi

Şirketiniz IMAP ve / veya POP3 desteğini etkinleştirmiş gibi görünüyor, ancak takvim için hiçbir şey bu nedenle e-postaların çalışmasının ve takvimin çalışmamasının nedeni.

Ancak, Outlook 2016 ve VPN'iniz varsa (veya "son sunucuda" hizmetlerini etkinleştirirse), Outlook Mail ve Takvim senkronize edilebilir.


Bu tamamen doğru mu? Microsoft, diyor Activesync’in sadece mobil cihazlar için devam ederler ve farklı bir şeyler yaparlar; Windows 10 altında yerleşik Posta istemcisi yalnızca ActiveSync sunucularına bağlanacaktır (ve size tam erişim sağlar) ve SADECE Windows için Outlook 2013 ve 2016 da Activesync sunucularına bağlanmanıza izin verecektir (ve hayır, Outlook ile çalışmıyor) Mac için 2016). Temel olarak Microsoft, şirket içi ürünlerine küçük bir rekabet avantajı sağlamak için kendi kurallarına uymuyor.
Olivier
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.