MacBook Pro 2009, yeni kurulum yükleyemiyor


1

Bu yüzden (biraz) bir tutam yaşıyorum.

Eski 13 inçlik 2009 MacBook Pro'mda OS X Utility programına giren MacOS formatını / yeni kurulumunu yapıyordum ve OS X'i yeniden yükleyin . Maalesef, kimlik doğrulama için Apple kimlik bilgilerimi girdiğimde kayıtsız kalıyorum "Bu öğe geçici olarak kullanılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin" hata.

İCloud'da bu konudaki gibi oturum açmayı denedim https://discussions.apple.com/thread/6455578?tstart=0 ama doğru bir şekilde giriş yaparken aynı hatayı alıyorum.

Lütfen aklınızda bulundurun:

  • Belki de benim için aptalcaydı, fakat bunu yaparken hiçbir sorun yaşamadığım için HD'mi zaten biçimlendirdim ve o sürücüyü silmeyi planladığımdan beri yapmalıydım. Bu yüzden işletim sisteminin bir görüntüsünü Apple Store'dan indirip önyüklenebilir bir sürücü oluşturamıyorum.
  • Makinede hangi OSX sürümünün bulunduğunu tam olarak hatırlamıyorum, çünkü düzenli kullanmıyordum, ancak biraz eskiydi ve 10.9 olabilirdi.
  • Orijinal yükleme DVD'sini 10.6'da hala kullanabiliyorum, ancak herhangi bir nedenle önyüklemede C tutma DVD'sinden açamıyorum.

Buradaki biri bana yardımcı olabilir ve zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.


1
Seçenekleriniz arasında - 1) En yeni OS X Yükleyiciyi DL ile arkadaş edin. bir önyükleme USB yapın. 2) Bir Apple Store'a götürün. senin için yapacaklar
Tetsujin

Oh, serseri. Gerçekten başka bir seçeneğim yok mu? Bunu alarak ve Apple Store bir seçenek değil, ben ~ 200 mil yarıçapı içinde yok. Cevap için teşekkür ederim ;-)
lord vampirius

Ampirik olarak eski disklerdeki DVD sürücülerin [herhangi bir tür] sadece yıllar boyunca 'yorgun' olduğunu keşfettim. Düzgün okumayı / yazmayı bırak. Belki başka bir alternatif harici bir DVD'dir, ancak bunu kendim denemedim. Makine Internet Recovery'yi kullanmak için çok eski, bu yüzden fiziksel bir şey olmalı.
Tetsujin

Yanıtlar:


1

Yani, mutlu - az ya da çok - bitiyor. Yetkili bir satıcıyla iletişime geçtim ve beni önyüklenebilir bir USB yaptılar. şimdi bir çalışma makinem var ama durum hala tüm yükleyici dvd şeyini berbat ediyor. Ve yasal olarak Mac satın alsanız bile, resmi bir Apple kaynağından bir .iso indirememeniz gerçeği.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.