Bir uygulamanın Devam Et'i açıkça destekleyip desteklemediğini kontrol etmenin bir yolu var mı?


2

Bir uygulamanın açıkça desteklenip desteklenmediğini kontrol etmenin bir yolu var mı? Aslanın yeni Devam özelliği ya da değil? Örneğin, şu anda, Safari, tüm sekmelerin yeniden açıldığı anlamına gelen Resume özelliğini destekliyor, ancak Google Chrome'da durum böyle değil.

Yanıtlar:


2

"Lion-Ready" uygulamalarının çoğu yeni tam ekran modunu da destekleyecektir, bu nedenle küçük tam ekran düğmesini görürseniz, uygulamanın Sürdürme özelliğini de desteklemesi olasıdır. Ancak, henüz bilmediğim kesin bir liste yok, ne de Resume'u destekleyip desteklemediğini bilmenin bir yolu (uygulamanın belgelerinde belirtilenlerin ötesinde) yok.

Ancak, şimdi bir listesi var " Aslan için Geliştirilmiş " Appstore'daki uygulamalar, başlamak için iyi bir yer olabilir.


2

Etkinlik izleyici, devam ettirme işlevi için iyi bir proxy olması gereken ani sonlandırmayı destekleyen uygulamalar için evet / hayır içeren bir sütuna sahiptir.


1
Ani sonlandırma ve özgeçmiş oldukça farklı, ama evet could Devam Et'in desteklenip desteklenmediğini gösteren
JFW

1
@JFW - tamamen haklısınız - bunlar ayrıdır ve yazılımda bulunacak farklı uygulama adımlarına sahiptir. Eğer bir geliştirici eğimli ise ve birisini yapabiliyorsa, diğerini daha muhtemel kılar orada olabilir öyle olmak zorunda olmasa da.
bmike

3
Anında sonlandırmayı destekleyen bir uygulamanın, uygulama aktif olarak bir şey yapıyorsa veya muhtemelen açık bir belgesi olsa bile, Aktivite İzleyicisi'nde "hayır" gösterebileceğini belirtmekte fayda var.
joelseph

2

Bmike ve amp; Uzatmanın cevapları yalnız ikisinden de daha iyi olabilir.

bmike, Mac OS 10.6'da eklenmiş olan bir geliştirici API'ye atıfta bulunuyor (ve bu nedenle tam özgeçmiş desteği için mükemmel bir proxy olmayabilir).

Apple'ın geliştirici dokümanlarından:

Mac OS X v10.6, sistemin günlüğe kaydedilmesini sağlayan yeni bir mekanizma içerir   mümkün olduğunda öldürerek öldürme veya daha hızlı kapatma   kendilerinin istifa etmelerini istemek yerine başvurular.

(İçin bir geliştirici hesabına ihtiyacınız olabilir bu dokümanı görüntüle . Emin değilim.)

O, "ani fesih" desteğinin Lion'un desteğini sürdürmesi için bir ön şart olduğu için bunu öneriyor. Bmike'ın önerdiği gibi, destek garantisi olmasa bile, destek için makul bir proxy yapar.

leonginger, temelde, Lion için herhangi bir şekilde güncellenmiş bir uygulamanın, özgeçmiş desteğini içermesinin daha muhtemel olduğunu öne sürüyor. Bu, kendi başına hatalı bir varsayımdır, ancak bmike'in önerisiyle birleştirildiğinde daha güçlü hale gelir.

Mantık: Bir uygulamanın Lion için güncellenmiş olduğuna dair belirgin işaretler varsa (tam ekran desteği gibi) VE uygulama ani sonlandırma için desteğe sahipse, bu uygulamanın devam etmeyi destekleme olasılığı oldukça yüksektir.


1
Belki varlığı Windows'tan Çık ve Sil ... Seçenek tuşunu basılı tutarken dosya menüsünde, hangi çalışan uygulamaların sürdürüleceğini desteklemenin tek kurallı yoludur.
bmike

1

Yeni (10.7’de) NSWindowRestoration protokol pencereleri geri yüklemek için giriş noktasıdır. Objective-C'nin dinamik yapısı nedeniyle mükemmel bir test olmayacak, ancak bu sembole referans içeren bir uygulama ile Devam Et'i destekleyen uygulama arasında muhtemelen çok iyi bir ilişki var.

$ grep NSWindowRestoration "/Applications/QuickTime Player.app/Contents/MacOS/QuickTime Player"
Binary file /Applications/QuickTime Player.app/Contents/MacOS/QuickTime Player matches
$ grep NSWindowRestoration "/Applications/Photo Booth.app/Contents/MacOS/Photo Booth" 
$ 

Bu sembol mevcutsa, programcının programdaki bir noktada en azından programcı anlamına gelir. adı geçen yalnızca Lion Resume için kullanılan yeni API'nin adı. Bu hiçbir şeyin garantisi değildir ("NSWindowRestoration'u henüz desteklemiyorum, özür dilerim" diyen bir dize bile olabilir!), Ancak durum için iyi kanıtlar.


0

Uygulamayı aç, genel bir yeni dosya aç ve command + Q tuşlarına bas. sonra uygulamayı yeniden başlatın. önceki dosyayı tekrar açar mı? o zaman son 2 ayda güncellenirse aslanın özgeçmişini destekliyor.


0

Kısacası, çoğu belge tabanlı uygulama Sürdürme ile ve belge tabanlı olmayan uygulamalarla (web tarayıcıları ve terminaller gibi) çalışacaktır. muhtemelen (ya da en azından belki ) Resume ile çalışmayacak.

Photoshop CS4 ve Word 2008 gibi eski uygulamalar bile belgelerini Lion'da Resume ile yeniden açacak. Safari ve Terminal gibi uygulamalar, belge tabanlı olmayan uygulamaların kutu Açıkça Resume özelliklerini kullanmak için geliştirilebilir.

Eski ve yeni, çeşitli belge tabanlı uygulamalar denedim ve hepsi, belgelerinin yeniden açılmasını sağlamak için Resume ile çalıştı. Ayrıca Chrome, Firefox, Opera ve iTerm2'yi denedim ve hiçbiri Resume ile çalışmadı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.