Yeni bir Mac kurulumu sırasında, iPhone şifresini sorar. Neden? [çift]


Yanıtlar:


1

Sanırım iCloud hesabınızı kullanmayı seçtiniz, bu yüzden Şifre Kodunuzu doğrulayarak iphone Apple, iCloud Hesabınızın sahibi olduğunuzdan emin olmak için bir güvenlik ekledi. Bu, Mac'inizin verilerinizi iCloud'dan senkronize etmesini sağlar.


Evet, henüz yeni oturum açmıştım ve bunu yapmak için iki faktörlü yeni bir kod girmek zorunda kaldım. Yani, Apple'ın Mac'ten iPhone'a başka bir istek getirdiğini mi düşünüyorsun? Herhangi bir yerde belgelenmiş mi?
jaydisc

Apple, Apple ID hesabınızın güvenliği ile ilgili olduğu için bu güvenliği uygulamıştır. Örneğin, kaydedilmiş şifrelerinizi Safari'de (mac) senkronize etmek için, Mac'inizi iPhone veya iPad'inizden yetkilendirmenizi ister. Buradaki bazı bilgiler: support.apple.com/en-us/HT204915 / support.apple.com/en-us/HT204085
Mehdi Chennoufi,

Bahsettiğiniz iki hizmetin her ikisi de belirgin bir şekilde farklı arayüzler kullanıyor. 1. İki Faktörü yapılandırdım ve ekran görüntüsüne ulaşmadan ÖNCE, iPhone'umda oturum açmayı onaylamak zorunda kaldım ve Mac'te 6 basamaklı bir kod girdim. İki faktörün cihazın şifresiyle ilgisi olmamalıdır. 2. iCloud Keychain ile ekstra kimlik doğrulama, yeni yapılandırılmış cihazda değil, EXISTING cihazında gerçekleşir.
jaydisc
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.