İOS'un düzgün çalışabilmesi için ne kadar boş depolama alanı sağlamalıyız?


2

Dün iPhone'un çok yavaş çalışması garipti. Ekran birkaç saniye donabilir. İşlemci ya da grafik yongası bozuk gibiydi.

Pokemon Go oynarken ya da sadece iOS ve Ayarlar'ı kullanırken böyle oldu ve iPhone'u yeniden başlattığımda ve Ayarlar uygulamasını kullandığımda bile aynıydı - gerçekten yavaştı.

Ve kalan boş depoyu kontrol ettim ve 1.9 GB idi. Bu yüzden bol olması gerektiğini düşündüm. Geçmişte 500 MB'ım kaldı ve iOS gayet iyi çalışıyordu.

Ancak bu sefer, iPhone 5'imin sadece 16GB olduğu ve 2GB'lık ücretsiz kaldığı yaygın olan, 128GB depolama alanı ve 1GB RAM ile iPhone 6 Plus.

Ve Uygulamayı kapatmak iPhone'u yenilemek ve yeniden başlatmak da işe yaramadı.

Bu yüzden, zaten iPhone yerine iPad'de çalan Angry Birds ve PvZ 2 gibi bazı büyük uygulamaları sildim. Ve 3 GB iken, her şey sorunsuz çalıştı.

Ve o zamandan beri, Google Foto’ya bazı fotoğraflar yükledim ve dün gece yaklaşık 2GB alan boşalttım ve boş alanı 5 GB’ye çıkardım ve her şey çok iyi çalışıyordu.

Yani 1,9GB yeterli değildi ve 3GB yeterliydi ... iOS'un düzgün çalışması için tutulması gereken ücretsiz depolama alanı nedir?


Cihazı uçak moduna geçirirseniz, yeniden başlatın - herhangi bir uygulamayı başlatmadan önce iOS nasıl çalışır? Depolamaya yeniden başlatmadan sonra budanıyor mu yoksa bu noktada boş alan var mı? Temel olarak, uygulamalar dosyalar oluşturursa, iOS'un diğerlerini temizlemesi gerekir, bu nedenle kurulumunuzu teşhis etmek için bu çevrimi ortadan kaldırmak gerekir.
bmike

Uçak moduna ve hiçbir uygulama yenilemesine neden olmadım ve zaman zaman çok yavaş ve donuyordu (Ayarlar dışında herhangi bir uygulamayı çalıştırmadan)
太極 者 無極 而 生

Şebeke yoksa hangi uygulama yenilemenin önemi yoktur. Bu durumda yavaş ve donma, iOS'un geri yüklenmesi ve test edilmesi gerektiğini gösterir. Donanım olasılığı yüksek olan yazılım bozulması olabilir. Bunu düşündüğünüzde - yedekten geri yükleyin.
bmike

depolamayı yaklaşık 3GB olacak şekilde serbest bıraktıktan sonra, her şey yolunda gitti ... yani sorunun hala var olabileceğini mi söylüyorsunuz? Örneğin, 1.9GB için sistemi işgal eden bazı eski bellek ve Ayarlar boş olduğunu söyledi, ancak değil mi?
生 者 無極 而 生 28:16

Sanırım depolama alanını RAM ile karıştırıyorsunuz. Depolama alanı dolu olduğu konusunda özellikle hata mesajları almadığınız sürece, boş alanın sorunlarınızın nedeni olduğunu düşünmüyorum.
SegNerd
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.