HP m201dw'de AirPrint ile İlgili Sorunları Giderme


2

Daha yeni bir HP m201dw yazıcı satın aldım ve masaüstümden kablolu yayınımı yönlendiriciye kablosuz olarak yazdırabildiğim halde, desteklediği ilan edilmesine rağmen AirPrint kullanamıyorum.

İPad'imden bir belge yazdırmaya çalıştığımda, "Yazıcı Yok" yazan bir hata mesajı alıyorum.

Donanım:

 • HP m201dw yazıcı, başlangıçta, wifi ağını seçmek için USB üzerinden bir Windows 10 PC'ye yapılandırılmış, ancak şimdi yalnızca dhcp tarafından verilen ipv4'te yalnızca ana ağda kablosuz olarak çalışmaktadır. AirPrint, Bonjour ve IPP dahil tüm varsayılan protokoller etkindir. Etkin IPPS, ipv6'yı devre dışı bırakma, ePrint'i (web servisleri) açma ve kapama çalıştı, ancak hiçbiri yazıcıyı AirPrint'te göstermedi.
 • Ethernet üzerinden yönlendiriciye bağlı Windows 10 PC. Kablosuz yazıcıya iyi yazdırır. DCHP'ye verilen IP'deki HP araç kutusunu veya web tarayıcısını kullanarak yazıcı yapılandırmasına kablosuz olarak erişilmesi sorun değil. Ayrıca, Bonjour Tarayıcı yardımcı programı yazıcı hizmetlerini görebilir (aşağıdaki ekran görüntüsü).
 • iOS 9.3.4'ü çalıştıran iPad Air. Ana wifi ağına bağlanıldığında yazıcı görülemiyor. Ancak, ben yapabilirsiniz görmek ve "Kablosuz doğrudan" yazıcıda etkindir yazıcının kendi kablosuz bir ağa bağlı olduğunda AirPrint kullanarak baskı, ancak çok kullanışlı değil - AirPrint bütün cihazlar üzerinde ana kablosuz ağa edinilebilir olması gerekiyordu bağladı.
 • TomatoUSB ürün yazılımı v1.28.9054 ile çalışan ASUS RT-N16 yönlendirici. İlgili tüm cihazlar (PC, iPad, yazıcı), bağlı cihazlar listesinde 192.168.0.1xx IP adresleri ile birlikte görülebilir.

AirPrint'in nasıl çalıştığını ve ne istediğini gerçekten anlamıyorum. İPad'imden AirPrint'i kullanmaya nasıl başlayabileceğim hakkında bir fikriniz var mı?

Bonjour Tarayıcı


1
Dipnot listesinde HP, yazıcınız için sayfalarında AirPrint hakkında bilgi verirken, biri gözüme çarptı: "AirPrint yalnızca 2.4 GHz ağlarda çalışıyor." Yönlendiricinizi 5Ghz veya karma moddan mümkünse saf 2.4Ghz'ye değiştirmeyi deneyin.
owlswipe

@JohnRamos Yönelticim sadece 2.4Ghz'yi destekliyor. Ancak, bilmek güzel bir şey. Teşekkürler.
mtone

Diğer Bonjour servisleri ağınızda çalışıyor mu?
samh

@ samh İyi soru, düşünebildiğim tek hizmet, AirVideoHD sunucumun (iPad'den PC'ye) Bonjour üzerinden çalıştığını düşündüğüm keşif. Bunu test etmek için başka bir öneriniz var mı?
mtone

1
Yönlendirici üzerinde çok noktaya yayın trafiğine izin verilip verilmediğinden (yani, filtrelenmemiş veya engellenmemiş) emin olun. Ancak, diğerleri bu yönlendirici ile AirPrint'i kullanmakta zorlandı, örneğin vip.asus.com/forum/…
samh 11:16

Yanıtlar:


1

Windows PC, en azından varsayılan olarak AirPrint kullanmıyor olabilir, bu yüzden muhtemelen IPP gibi başka bir protokol kullanıyor. Etrafa bakıyordum , Apple'dan bir Bonjour Baskı Hizmetleri için Windows yardımcı programı olduğunu gördüm . Eğer yüklerseniz, yazdırmak için Bonjour kullanabilirsiniz?

Yazıcıdaki herhangi bir ürün yazılımı güncellemesini kontrol ettiniz mi? AirPrint'in etkin olduğunu onaylamak için yazıcının web yapılandırma sayfasına göz atabilir misiniz? Belki devre dışı bırakın, yazıcıyı yeniden başlatın, yeniden etkinleştirin ve ardından yeniden başlatın?


PC'nin AirPrint ile yazdırmayacağını kabul ediyorum, ayrıca en son bellenime sahip olduğumu onaylıyorum (20160418). Yardımcı programı denedim - yazıcıyı "görüyor" ancak sürücüye ihtiyacı olduğunu söylüyor. Tıklandığında ve "Temel Sürücü (hayır yükleyici)" nin .inf dosyasına işaret Ben indirilen "Disketi Var" support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/... , bu yazılım değil diyor yazıcıyla eşleşir ve kilitlenir.
mtone

Google, Bonjour yazdırma hizmetleri v2.02 sayfasının 2010’dan çıktığını, bu durumun Windows 10’daki çöküşü açıklayabileceğini söylüyor
mtone

Bu garip .. AirPrint herhangi bir sürücü gerektirmez. Gönderen support.apple.com/en-us/HT201311 "AirPrint indirmek veya sürücüleri yüklemeye gerek kalmadan baskılı çıkış tam kaliteyi oluşturmaya yardımcı bir Apple teknolojidir."
MacManager 11:16

Bu wifi ağında yazıcıyı gören başka cihazlarınız var mı? Sadece bilgisayar ağdaki yazıcıyı görebiliyor gibi görünüyor ancak ethernet ile bağlı. Yazıcıyı bonjour aracılığıyla yayınladığını hala gördüğünüzü doğrulamak için ethernet'i bilgisayardan çekebilir ve wifi ile bağlanabilir mi?
MacManager 11:16

Yorumunuz bilgisayarıma kablosuz bir adaptör taktığını ve gerçekten de, yazıcıyı Bonjour Tarayıcı kullanarak göremediğini ve sorunun daraltılmasına yardımcı olduğunu belirtti. Ve sonunda bir çözüm buldum - teşekkürler.
mtone

1

Tamam, sonunda bu çalışmaya başladım. Kısacası, yönlendirici kablosuz cihazlar arasında çok noktaya yayın iletmiyordu.

Arka fon

Bazı tartışmalar, Gelişmiş ... Kablosuz Domates yönlendirici yapılandırma sayfasında "Kablosuz Çok Noktaya Yayın İletme" seçeneğinden bahsediyor, ancak bu özel TomatoUSB sürümünde kaldırılmış gibi görünüyor. Ancak, GUI'de bulunmasa bile seçenek mevcuttur.

Bu Domates nvram varsayılan konfigürasyon dosyasında aşağıdaki satır bulunur:

{ "wl_wmf_bss_enable",   "0"     }, // Wireless Multicast Forwarding Enable/Disable

Bu bağlantı bana nvram komutunu kullanarak bu ayarlarla nasıl çalışılacağına dair bir işaretçi verdi ve bu iş parçacığı da bunu daha fazla tartışıyor.

Yönlendiriciye telnet kullanarak bu komut 0: döndürdü nvram get wl_wmf_bss_enable.

TomatoUSB'de kablosuz çok noktaya yayın iletme özelliğini etkinleştir

 1. Yönelticiye Telnet veya yönlendirici yönetim sayfasındaki Araçlar ... Sistem sayfasını kullanın.

 2. Komutu girin nvram set wl_wmf_bss_enable="1"

 3. Komutu girin nvram commit

 4. Yönelticiyi yeniden başlat

Bunu test ederken, mDNS Araçlarını bilgisayarımdan çalıştırmaya devam ettim ve nihayet periyodik "Port açık" mesajlarını yazıcının IP’sinden geldiğini görmeye başladım. İPad'imden de yazdırabildim.


0

Bu çalışmalı

Apple Araç Kutusu

Deneyebilirsiniz:

 • Yazıcınızın AirPrint'e Sahip Olduğunu Doğrulayın
 • AirPrint özellikli yazıcının, iOS cihazıyla aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Wi-Fi yazıcılarının Wi-Fi ağına katılması birkaç dakika sürebilir. AirPrint hücresel şebekelerde kullanılamaz
 • AirPrint hücresel ağlarda kullanılamıyor Uçak modunun KAPALI olduğundan emin olun Yazıcınızın kablosuz olarak kapanmadığından emin olun KAPALI ise, tekrar çalıştırılmasını sağlamak için yazıcıdaki kablosuz düğmesine basın. İOS cihazınızı kapatın ve tekrar açın. Yazıcınızı kapatıp tekrar açın. Yönlendiricinizi ve modeminizi kapatın, 30 saniye bekleyin ve tekrar açın Bluetooth'u kapatın ve yazdırmayı deneyin. İPad / iPod / iPhone'unuzun iOS'un en son sürümünü çalıştırdığından ve yazıcınızın en son ürün yazılımı sürümünün yüklü olduğundan emin olun. AirPrint'in yazıcınızın ayarlarında etkinleştirildiğinden emin olun. Bunun için yazıcınızın el kitabına bakın. Yazıcının AirPrint ile yazdırılabilir olmasını sağlamak için İnternet Yazdırma Protokolleri (IPP) ayarını Kapalı konumundan Açık olarak değiştirin.

(apple araç kutusundaki tüm çözümleri okuyun)


Teşekkürler, o sayfada henüz denemediğim hiçbir şey göremiyorum. Ancak, bazı yorumlar iOS 9.3'ten bu yana potansiyel bir soruna işaret ediyor. Orada bir açıklaması olabilir ...
mtone 11:16

Bu ipucunun ardından reddit dizisi reddit.com/r/ios9/comments/3q7lqj/ios_91_fails_to_airprint , ios9 ve ipv6 ile ilgili olası sorunlara işaret ediyor, yazıcıda ipv6'yı devre dışı bıraktım ve yönlendiricimin / TomatoUSB'nin ipv6'yı desteklediğine inanmıyorum.
mtone

0

AirPrint ayarlarının yazıcınızda etkin olup olmadığını kontrol etmeye çalıştınız mı?


Evet, bilgisayarımdaki HP web aracını kullanarak, yazıcı ayarlarına göz atabilir ve AirPrint'in etkin olduğunu onaylayabilirim. Ayrıca, AirPrint Direct Wi-Fi kullanırken çalışır, yalnızca ana ağ üzerinden değil.
mtone
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.