Klavyedeki tuşların çalışması için aşağı doğru bastırmanız mı gerekiyor? [çift]


1

Bu sorunun zaten burada bir cevabı var:

2010 ortalarındaki MBP'm hatalı çalışıyor. Tüm tuşlar için bir yanıt almak için oldukça zor basmam gerekiyor. "yavaş tuşlar" kapalı. Birkaç gün önce klavyenin etrafına bir miktar su döktüm, işte bu başladığında. Anahtarları koparmaya başladım ve her tuşun altında oldukça kirliydi, pamuklu bir bezle ve ovma alkolüyle temizledim. İyileşme sağladı, daha duyarlı ancak baskı yapmak zor. Onları daha iyi temizlemek için başka bir yöntem var mı. Ya da düşük yanıt verebilirliğe neden olabilecek başka bir şey?


1
Bu cevabı dikkatlice okuyunuz ... sonra bir uzmana götürün - apple.stackexchange.com/a/219097/85275
Tetsujin

Yanıtlar:


1

Yorumda verilen bağlantının iyi bir tavsiyesi var, ancak herkes Apple donanımını bir profesyonele taşıyamaz - bu özellikle Apple Mağazası bulunmayan bir ülkede veya daha büyük bir şehirde yaşamıyorsanız geçerlidir.

Bu nedenle, dizüstü bilgisayarınızı profesyonel bir hale getiremezseniz, yapana kadar klavyeyle kendiniz ilgilenmeniz gerekir.

  • Sistem Tercihlerinde klavye ayarlarınızı iki kez kontrol edin, "yavaş tuşlar" deyin, ancak burada iki ayar var: "tuş tekrarı" ve tuşlara basma zamanlamasını etkileyen "tekrarlayana kadar gecikme" tepki.

  • Harici bir klavyeyi bağlayın (her ne kadar USB klavye çalışırsa Apple olmayan bir kullanıcı kullanıyorsanız, Apple’a özgü bazı işlevleri kaybedebilir. tuş takımı). Ekstra sert basmak, daha fazla hasara ve daha da şiddetlenmeye neden olabilir Zaten sahip olduğun durum.

  • Gibi bir siteden bir onarım kılavuzu alın ifixit.com sana gösterecek ne kadar kolay ya da zor (genellikle zor tarafta) klavyeyi çıkarın ve değiştirin veya en azından Bir donanım nedeni bulmak için bak. Bu temizlemenize yardımcı olacaktır, Bağlantısız yorumdan da anlaşılacağı gibi susuz kalın ve dizüstü bilgisayarınızı tekrar monte edin.

Suda ne olduğuna ve ne kadarının döküldüğüne ve anahtarların altında ne kadar süre temizlik yapılmadan ne kadar sürdüğüne bağlı olarak, buharlaşan sıvının buharlaşmasından sonra geride kalan tortunun bir şeyler biriktirdiği bir korozyon problemi olabilir.


-1

Ayarlarınızdan erişilebilirliğe gidin Klavyede aşağı kaydır Klavyeye tıklayın, mavi renkte vurgulanacaktır ve sağ tarafta bir açılır pencere belirecek AnahtarlarHope yardımcı olur!


OP zaten yavaş tuşların kapalı olduğunu söyledi.
Tetsujin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.