Apple emoji'yi App Store simgelerinde kullanabilir miyim?


2

Garip bir soru - Tasarımcı değilim, ancak apple klavyeyle birlikte verilen emojilerin birçoğunun uygulamamın doğasını iyi tanımlayacağını düşünüyorum. Onları benim uygulama simgesi tasarımına dahil etmek istiyorum.

Uygulamamı iOS App Store'a göndermek için Apple emoji'yi app icon üzerinde kullanabilir miyim?


1
İOS / OS X'ten Emoji görüntüleri Apple'a aittir. Apple’ın fikri mülkiyet özelliğini uygulamanızda (veya simgesinde) açıkça izniniz olmadan kullanamazsınız.
tubedogg

Yanıtlar:


1

EDIT: Yasal olarak, cevabında @fbara açıkladığı gibi, bunu yapmanıza izin verilmemesi muhtemel değildir, ancak uygulamanın mağazadan atılmasını beklediğimden kesinlikle en iyisini deneyebilirsiniz. Bunu zaten diğer uygulamaların başarılı bir şekilde yaptığını görünce, yapılması mümkün değildir, kendi varlıklarınızı kullanmak kadar güvenilir değildir.


Simgeler bir görüntüden başka bir şey olmadığından, bu kesinlikle mümkün.

Şimdi elmanın emojiyi kullanmanıza izin verip vermeyeceği hakkında, onları kullanıp kullanamayacağınızı söyleyen hiçbir şey bulamadım. Ancak, zaten bunu yapan sayısız uygulamalar var, bu yüzden iyi olması gerektiğini düşünüyorum.

AppStore'da var olan örnek

Kaldırılan satır 1, muhtemelen sorunun gerçekten sorduğu soruyu yanıtlamadığı için


Her ne kadar bu cevabın teknik olarak diğer cevaplar ışığında yapılmasına izin verildiğini göstermemiş olsa da, verilen örneklerin emojilerin bir uygulama simgesinde kullanılmasının da riskli olmadığını göstermişe benziyor. Ama belki de bu durumlarda bir istisna idi çünkü bunlar emoji uygulamalarıydı.
kal-al

Hasta benim cevap eklemek "uygulama AppStore üzerinde artık": (fbara aşağıda söylediği gibi) iznine ve etajer alamazsam evet, yasal olarak neyse olabilecek en kötü olduğu, izin yok
Hoi_A

5

Hayır derdim.

Apple inceleme kılavuzları, uygulamanızda veya içinde görüntülediğiniz resimlerin haklarına sahip olmanız gerektiğini belirtir. https://developer.apple.com/app-store/review/guidelines/

Kılavuz 2.3.9'da belirtilmektedir:

2.3.9 Uygulama simgelerinizdeki, ekran görüntülerinizdeki ve önizlemelerinizdeki tüm materyalleri kullanma haklarını korumaktan sorumlusunuz ve gerçek bir kişiden veri yerine kurgusal hesap bilgilerini görüntülemelisiniz.

Ayrıca, Apple, bu kılavuzun ihlal edilmesini, App Store'dan reddedilmenin ve / veya kaldırılmasının en önemli nedenlerinden biri olarak verir. Sahibi olmadığınız bir yapıt eklerseniz, İnceleme’den geçebilirsiniz, ancak daha sert hale gelir ve kaldırabilirler.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.