OS X'te Reindex / “Yeniden Kurma” AirPlay Aygıtları'nın bir yolu var mı?


2

Airfoil'i iMac'imi ev ağımda AirPlay aygıtı olarak yayınlamanın bir yolu olarak kullanıyorum . Bu programı "Airfoil" sunucusunu sağlamanın ötesinde, bir de altında görülebilir gerçek bir AirPlay cihazını oluşturmak gelmez Sistem Ayarları> Ses ve tarafından OptOS X menü çubuğunda Ses / Ses simgesini -clicking.

Nedense Airfoil AirPlay cihazı (aşağıdaki menüden erişilebilir) birden çalışmayı durdurdu. Diğer Mac'imden ses göndermeye çalıştığımda, sistemin "xxx-Airfoil ile bağlantı kurulamadı" mesajını alıyorum.

görüntü tanımını buraya girin
(Bu resimdeki mevcut onay işaretlerini dikkate almayın. Erişmeye çalıştığım "Airfoil" AirPlay cihazı)


Bununla birlikte, Airfoil uygulama menüsünü bilgisayara doğrudan Airfoil servisi üzerinden (ses çıkışı sekmesindeki AirPlay değil) kullanarak erişmek için kullanıldığında , ses iletimi istenildiği gibi çalışır. Bu yüzden benim sonucum, OS X'in AirPlay cihazı hakkında ne bildiği / nasıl bildiği ile ilgili yanlış bir şey olduğu.

Soru: OS X'i mevcut Airplay Cihazlarını "yeniden indekslemek" / yeniden kurmanın bir yolu var mı?

Gibi bir şey ( sözde -terminal komutunda):

airplayutil --reindex devices

Airfoil ve kız kardeşi uygulama Airfoil Satellite'i yeniden yüklemeyi denedim ve bilgisayarları yeniden başlatmayı da denedim. Neden bir anda çalışmayı bıraktığından emin değilim - Hala El Capitan'dayım.

Yanıtlar:


1

Genelde AirPlay ile ilgili sorunlar gördüğümde, özellikle sahip olduğunuz sorun giderme adımlarını uyguladığınızda, bu bir ağ sorunudur, bir yazılım sorunudur.

Yani burada denemek / doğrulamak için birkaç şey:

  1. Bu Mac'ten diğer AirPlay alıcılarına AirPlay yapabilir misiniz?
  2. AirFoil alıcısıyla aynı fiziksel ağda mısınız (aynı Wi-Fi ağı dahil - ve aynı frekans bandı (2,4 GHz - 5 GHz)?
  3. Bonjour çalışıyor mu?
  4. Anahtar / yönlendiricinizde tüm çok noktaya yayın filtreleme seçenekleri devre dışı mı bırakılıyor (yoksa bunun yerine çok noktaya yayın trafiğine izin verilir)? Yönlendiriciniz otomatik güncelleme yaparsa, bir ayarın veya varsayılanın değişmiş olabileceğini unutmayın.
  5. Her iki makinedeki tüm güvenlik duvarlarını geçici olarak devre dışı bırakmayı denediniz mi?

Teşekkürler, garip bir nedenden dolayı bağlantısı kesilmeden önce birkaç dakika çalıyordu. Yani muhtemelen bir bağlantı sorunu olabileceği konusunda haklısın .
Winterflags
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.