Mac'imde iPhone'umdan arama yapamıyor veya alamıyor


2

MacBook'umda iPhone'uma gelen aramaları yapmaya ve almaya çalışıyorum. Her iki cihaz da aynı Wi-Fi’de ve cihazda oturum açmış aynı iCloud hesabına sahip (ayrıca Mac’te FaceTime’da ayrı ayrı oturum açmak zorunda kaldım).

FaceTime'ı telefonumda açıp kapatmayı denedim, ancak bu işe yaramadı. İMessage'ı bilgisayarımdan metin yazmak için kullanıyorum, ancak nasıl arama yapılacağını çözemiyorum.

Bu ekran yalnızca iPad'imi gösterir ancak MacBook'umu değil: enter image description here

Cihazlar:

iPhone 5'ler (Verizon) iOS v10.0.1

MacBook Pro (2013) OS X Yosemite

Facetime (Mac'te) tercihler penceresi:

enter image description here


Özellikle “arama yap” ve “aramaları cevaplama” dan söz edersiniz. Mac'inizdeki bir aramayı cevaplayabiliyor musunuz?
fsb

@fbara adı "make and buy" (verilen, OP'nin orijinal metnini "birinci paragraftaki" bir "make") temel alarak "al ve al" düzenlemesiydi) ancak her iki şekilde de "al" ".
tubedogg

Teşekkürler @tubedogg. Sorunun yazıldığı şekliyle OP'nin nasıl bir arama yapmaya çalıştığından emin değilim. Kirby, şuna bir bak bu destek makalesi ve tüm doğru adımları uyguladığınızdan emin olun.
fsb

@fbara Muhtemelen söylediklerimi yoğun ve yanlış anlıyorum, ancak iPhone'ları ile arama yapma seçeneği mevcut değil (iPhone ayarlarında veya Mac FaceTime tercihlerinde), bu yüzden arama yapamadılar bile eğer isterlerse - bu yüzden sorusunu sordular. :)
tubedogg

1
@tubedogg Belki yoğunlaşıyorum. OP'nin nasıl arama yapmaya çalıştığı bana açık değil. OP'nin aramayı başlatmak için bir yere bir telefon numarası tıklamaları gerektiğinin farkına varmadığı, burada ve diğer sitelerde birkaç soru okudum. Daha karmaşık birşeye dalmadan önce bariz olan bir şeyi ortadan kaldırmaya çalışıyordum, hepsi bu.
fsb

Yanıtlar:


0

Mac'inizde, FaceTime’ı açın, Tercihler & gt; Ayarlar sekmesini ve "iPhone'dan Aramalar" ın işaretli olduğundan emin olun. Bu, MacBook'unuzun iPhone'unuzdaki cihazlar listesinde görünmesine neden olmalıdır.


Tercihlerde bu seçeneği görmüyorum. ekran görüntüsü için güncellenmiş sorumu kontrol et
Kirby

Sanırım Verizon'un bu ayarı bir şekilde devre dışı bırakması mümkün, ancak Apple diyor iOS 8 ve sonraki sürümleri çalıştıran tüm iPhone'ların ve Yosemite ve sonraki sürümlerini çalıştıran tüm Mac'lerin bu özelliği kullanabilmesi. "Diğer Aygıtlarda Aramalara İzin Ver" seçeneğini değiştirmeyi deneyebilirsiniz kapalı iPhone'unuzda 15 dakika beklettikten sonra yeniden etkinleştirin ve seçeneğin Mac'inizdeki FaceTime'da görünüp görünmediğine bakın. Ayrıca, aynı yönlendiriciyi kullanmanız ancak farklı alt ağlarda kullanmanız mümkün mü (yani 802.11ac vs 801.11b / g veya benzeri nedeniyle)?
tubedogg

iki cihazı da yeniden başlatmayı ve tüm seçenekleri değiştirmeyi denedim. üniversitede im bu yüzden nasıl internet yaptıklarını bilmiyorum ama 3 cihaz (ipad, iphone, mac) yanı başımda haklı ve sadece benim mac görünmüyor
Kirby

Mac için Wi-Fi veya bir hardline (ethernet / kablolu) kullanıyor musunuz? Ayrıca Mac’te, Sistem Tercihleri ​​& gt; Ağ ve yönlendiricinin IP adresine ve alt ağ maskesine bakın, ardından iPhone'da Ayarlar ve gt; Wi-Fi ve simgesine dokunun. ben bağlı Wi-Fi ağınızın karşısına geçip yönlendiricinin IP adresini ve orada alt ağ maskesini not edin. Aynı değilse, bu sorunun bir nedeni olabilir.
tubedogg

mac kablolu değil. IP adreslerini kontrol ediyorum ve son 2 hane farklı (biri 38, biri 45). bu soruna neden olacak kadar önemli mi?
Kirby
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.