Windows'ta iTunes 10 dosya dizini organizasyonu


2

İTunes için oldukça yeniyim.

İTunes'a aktarılmasını ve bu hiyerarşide düzenlenmesini istediğim bir video dizim var:

Artist- & gt; DVD No. ve Başlık- & gt; Ders No. ve Başlık

Dosyalar şimdi Windows 7 Tags \ Dosya sistemi kullanılarak düzenlenmiştir.

Örnek:

D:\My Videos\John Due\Learning about Birds\4 - The Wings\2 - Advantages

Yanıtlar:


2

İTunes, medya dosyalarınızı yönetmek için kullanmak istiyorsanız, bu medya dosyalarının dosya sistemi yapısını rahatsız etmekten vazgeçip iTunes'un sihrini yapmasına izin vermeniz en iyisidir. Herhangi bir belirli sıralama ve seçme doğrudan iTunes'da yapılabilir (en azından tüm meta verileri güncelledikten sonra).

Senin durumunda muhtemelen tüm dosyaları alırdım ve sonra istediğim yapıyı elde etmek için iTunes içindeki çalma listelerini ve çalma listesi klasörlerini kullanırdım:

enter image description here


1) Ancak çalma listesi ve klasörleri senkronizasyondan sonra iPod'da aynı şekilde kalacak mı? 2) iTunes \ Movies klasörüne göz atarken ayakta duramazsam ve iTunes'un kaosun büyüsüne neden olduğunu görür ve beni rahatsız ederse, bunu ayarlamanın bir yolu var mı?
Shimmy

Çalma listesi-klasör ağacı oluşturmayı denedim, ancak klasöre video eklememe izin vermiyor, sanırım her klasörde ayrı bir çalma listesi oluşturmak zorunda kalacağım. Bu çok berbat.
Shimmy

Her DVD seti için albüm ayarlamayı denedim, ama bu pek yardımcı olmadı.
Shimmy

Dosyaları geçerli diskte saklamak istiyorsanız, Gelişmiş Tercihler'de "Dosyaları iTunes Media klasörüne kopyala" ve "iTunes klasörünü düzenli tutun" seçeneğini açın. Klasör / çalma listesi konusuna gelince, cevabı buna göre genişlettim, umarım şimdi biraz daha açıktır.
nohillside

@Shimmy iTunes'un sihrini yapmasına izin vermek uzun vadede buna değer ... Dosyaların uzun süre önce diskte nasıl organize edildiğini umursamıyorum. İstediğiniz tek şey "iç içe oynatma listeleri" ise, bunu diğer oynatma listelerinden (veya sanatçı / albümden) öğeler içeren bir Akıllı Oynatma Listesi kullanarak yapabilirsiniz.
Andrew Vit
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.