Mac OS X Snow Leopard'daki “Welcome Video” gibi bir videoyu başlangıçta tetikleme


3

İnanılmaz hatırlıyor musunuz Karşılama video Mac OS X Snow Leopard üzerinde? Tüm bunların nasıl elde edildiğini bilen var mı? Yeni bir Mac'e giriş yaptığınızda videonun otomatik olarak oynatılmasını sağlama prensibini kastediyorum. Her türlü önerinize açığız. Teşekkürler.


1
Bu soruyu konu dışı olarak kapatmak için oy kullanıyorum çünkü bu aslında Apple donanımı veya yazılımı ile ilgili değil, animasyon üretmeyi öğrenmekle ilgili.
Tetsujin

@Tetsujin Merhaba efendim. Animasyon yapmayı öğrenmek istemem. Sadece Mac'te ilk defa oturum açtığınızda tanıtım videosunun otomatik olarak oynatılabileceği ilkesini bilmek istiyorum. Tabii ki böyle bir videonun nasıl oluşturulduğunu biliyorum. Bunu sadece macOS Sierra veya OS X El Capitan'da arşivlemeye çalışıyorum.
Vincent,

Yanıtlar:


3

Apple'ın nasıl yaptığını bilmiyorum, ancak 'yalnızca bir kereye mahsus' eylemlerin ortak bir çözümü, bunları yapmadan önce kullanıcının ana dizininde özel bir gizli dosyanın olup olmadığını kontrol etmektir.

Bu durumda, dosyanın orada olup olmadığını kontrol eden bir giriş betiğiniz olacaktır. Öyleyse, hiçbir şey yapmayın. Değilse, videoyu oynatın, ardından dosyayı oluşturun.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.