Apple RAID'i daha büyük disklerle değiştirin


2

Mac'te yansıtılmış bir çift 500 GB diskim var. Onları bir çift 4 TB diskle değiştirmek istiyorum. Aşağıdaki işlem işe yarar mı?

 • Gücü kesmek.
 • Küçük çiftlerden birini çıkarın.
 • 4 TB sürücüyle değiştirin. RAID bozulmuş gibi görünecek.
 • Disk Yardımcı Programını kullanarak yeni sürücüyü RAID'e ekleyin.
 • Yeniden inşa etmesine izin ver.
 • Git ciddi kahve iç.
 • Bilgisayarı Kapat.
 • 2. küçük sürücüyü değiştirin.
 • Bilgisayarı başlat, baskın yeniden yap.
 • Bu noktada 500 GB'lik bir bölüme ve 3.5 TB boş alana sahip bir RAID'e sahip olmam gerektiğini düşünüyorum .
 • Diski doldurmak için dosya sistemini büyütün.

Bu işe yarayacak mı? Herhangi bir detayı özlüyor muyum?

belirsizlikler:

 • Disk Yardımcı Programı veya diskutil, diski doldurmayan bir RAID dosya sistemini genişletebilir mi?

Bunun işe yaramayacağından oldukça eminim. Önümde Apple RAID'ed diskleri olan bir Mac'im yok, ancak Disk Utility'nin RAID bölümlerini genişletemediğini düşünüyorum. Kopyalanacak 500 GB harici sürücü bulmak çok daha kolay olurdu. Bu muhtemelen daha hızlı olacaktır. Bu RAID'leri yeniden oluşturmak çok uzun sürüyor.
alexkent

Genellikle Apple'ın kendi RAID uygulamasından daha iyi olduğu düşünülen RARA yönetimi için SoftRAID'e bakmak isteyebilirsiniz.
benwiggy

Yanıtlar:


1

RAID setleri, Disk Yardımcı Programıyla yeniden boyutlandırılamaz. Yeni diziye taşınacak çok sayıda dosyanız varsa ( örneğin , milyonlarca küçük, ayrı dosyaya sahip olabilen bir Time Machine arşivi) en iyi sonuç budur.

RAID diziniz aynı zamanda önyükleme sürücünüz ise, önyüklemek için üçüncü bir sürücüye ihtiyacınız olacağını unutmayın. Bir MacOS kurulum DVD'si veya USB çubuğu, Disk Yardımcı Programının çalışmasını sağladıklarından yapacaktır. Eski RAID sürücülerinizden en az biri için ayrıca en az bir harici yuvaya veya kasaya ihtiyacınız olacak.

 1. Yeni sürücüleri Günlüklü, büyük / küçük harf duyarlı, şifreli değil olarak biçimlendirin.

 2. İsterseniz sürücüleri bölümlere ayırın.

 3. Disk Utililty içindeki RAID Assistant'ı çağırın. Yeni sürücülerle veya sürücülerdeki boyutlarla eşleşen bölümleri olan yeni bir yansıtılmış set oluşturun. RAID olmayan bölümleri her sürücüde bırakabilir ve / veya çoklu eşleşen bölümlerden çoklu RAID setleri oluşturabilirsiniz. (Sanal makineleriniz veya statik olan ve zaman içinde yeni sürümler üretmeyen büyük film dosyalarınız varsa bu çok kullanışlıdır.)

  Not: Bir VM, onu her kullanışınızda Time Machine için "yeni" olduğu için, mevcut Time Machine depolama alanına çok hızlı bir şekilde yemek verecek 30-50GB'lık çok sayıda arşivlenmiş versiyona yol açacaktır. VM'leri Time Machine'in tercihlerinde yedeklemenin dışında bırakmak ve bunları kendi ayrı bölümlerinde manuel olarak yedeklemek en iyisidir. Ayrı bir bölüm için başka bir kullanım, başlangıç ​​HD'nizin önyüklenebilir bir klonunu tutmaktır (Carbon Copy Cloner bunun için iyidir.) Başlangıç ​​sürücüsü başarısız olursa, klon yeniden başlatıp birkaç dakika içinde devam etmenize izin verir (ve yeni sürücünüze kadar çalışmaya devam etmenizi sağlar) geldiğinde.)

 4. Eski RAID sürücülerinizden en az birini harici bir yuvaya veya kasaya yerleştirin.

 5. Anahtar adım: Disk Yardımcı Programının sol bölmesinde, istediğiniz RAID "RAID Kümeleri" nden istediğinizi seçin ve ardından "Geri Yükle" düğmesini tıklayın. Eski RAID sürücüsündeki yeni RAID setine kopyalanmasını istediğiniz kaynak birimini seçin ve geri yükleme işlemine devam edin. Birkaç saat sürebilir, ancak Finder'ın gerektireceği günlerden çok daha iyi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.