Macbook Bootcamp Windows 10 WiFi sorunları


1

Bir süre önce Windows 10'u Bootcamp aracılığıyla kurduğum bir Macbook Air 13 "(2012 ortası) sahibim. Hepsi sorunsuz çalışıyor ve WiFi dışında da iyi çalışıyor.

İnternet bağlantısı sık sık kopuyor (bu, internete erişemediğim anlamına geliyor). Yine de herhangi bir zamanda WLAN ağına bağlı olduğum halde (genellikle "internet yok, güvenli" yazıyor). WLAN ağının bağlantısını kesmek ve yeniden bağlamak, tekrar çalışmaya başlamasının tek yoludur. Aynı davranışı farklı ağlarda da fark ettim. Diğer cihazlar kesinti göstermez.

OS X kullanırken, bağlantı her zaman iyidir.

Broadcom sürücüsünü yeniden yükledim ve sistemin enerji yönetimi nedeniyle cihazı devre dışı bırakması seçeneğini devre dışı bıraktım (bu seçeneğin tam adını ingilizce olarak biliyorum, üzgünüm).

Başka ne yapabilirim? Aynı sorunu ya da benzer bir sorunu olan var mı? Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Yanıtlar:0

Bu MacBook modelinde Win 10 ile ilgili özel bir deneyimim olmasa da, bazı insanlar Apple üreticilerinin yerine OEM üreticilerinin sürücülerinde başarılı oluyor.

Böylece cihaz yöneticisine gidersiniz ve WiFi donanımının markasını ve modelini ararsınız. (Örneğin Broadcom 3502) ve ardından üreticilerin web sitesine gidin ve bu marka ve model için en son Win 10 sürücülerini indirin.

Zor kısım, cihaz yöneticisi sadece donanım kimlikleri gösteriyorsa ortaya çıkabilir. Bu durumda, bu belirli sayıları Googling biraz başarılı olabilir.

Yine, bunun sizin özel probleminizi çözüp çözmeyeceğini bilmiyorum, ancak bu tekniği kullanarak diğer Mac bilgisayarlarındaki diğer Windows sürümleriyle benzer sorunları çözdüm.


Yanıtınız için teşekkürler! Maalesef diğer sürücüleri kurmak sorunumu çözmedi. Şimdiye kadar bir çözüm yolladım.
R. Phi

0

İMac'ımda Bootcamp ile de benzer bir sorun yaşadım (iMac 5k, Windows 10 build 1511, Bootcamp 6). WLAN ve ses Windows Update'ten sonra çalışmıyordu. Bunu Hyper-V'yi devre dışı bırakarak çözdüm:

  1. Denetim Masası & gt; Windows Özelliklerini Açın ve Kapatın
  2. "Hyper-V" onay kutusunun işaretini kaldırın
  3. Tekrar başlat
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.