iMessage (iOS 10) mesajları düzgün bir şekilde endekslemiyor


2

İşte durum bu. Eski bir iPhone 5S'yi Windows'ta iTunes'a bir USB kablosu ile yedekledim. Yeni bir iPhone SE aldım ve yedeğini geri yükledim. Her şey yolunda gidiyor ... dışında ... Mesajlar'da geçmiş mesajlar gösterilmiyor. Onları genellikle ters kronolojik sırayla gösteren görünüm boştur. Arama widget'ini kullanmak da bir şey bulamıyor. Bununla birlikte, yeni bir mesaj oluşturduktan sonra mevcut irtibatlardan birine gider, aniden tüm geçmiş mesajlar zincirde belirir!

Açıkçası mesajlar cihazda, ancak düzgün bir şekilde dizine alınmadı, muhtemelen de yedekleme ve geri yükleme işleminin bir sonucu. Onları yeniden indekslemenin bir yolu var mı, böylece kronolojik görünümde gösteriliyorlar ve arama aracı aracılığıyla aranabilirler mi? Başka bir yedekleme ve geri yükleme yardımcı olur mu?

İOS 10.0.1'e güncelledikten sonra haftalarla ilgili gibi görünüyor , en son 5 mesaj hariç hepsi ortadan kayboldu ve mesajlar artık zamana göre düzenlenmedi ve Eski iMessages ve kısa mesajlar tüm iOS 10 güncellemesinden sonra kayboldu mu? ikisi de cevap alamadı.


1
5'lerde iOS'un hangi sürümü çalışıyordu? SE'de neyin nesi var? Son birkaç iOS yinelemesinde bazı endeks değişiklikleri oldu, bu yüzden küçük sürüm uyumsuzluğunu kontrol etmek istiyorum.
Kelly

Evet, 5'lerde 9.3.5, SE'de ise 10.2 idi. 5'leri güncelleyemedim, çünkü 16 Gb modeldi ve tamamen doluydu. Bir sürüm uyuşmazlığı muhtemel görünüyor. Diğer sorunun da ios güncellemesiyle ilgili olduğunu unutmayın.
Snowbody,

Yanıtlar:


1

Apple'ın mühendislik bölümüne göre, yedeklemeler yalnızca son 200 mesajı arama veritabanında saklar. Gerisi veritabanında değil, düzenli görüntüleme için saklanır.

“Müşterinin yaşadığı şey aslında beklenen davranış olarak kabul edilir. İOS 10'un piyasaya sürülmesiyle müşteriler artık yalnızca son 200 mesajı Spotlight veya uygulama içi arama ile arayabiliyorlar. Buna, gönderilen ve alınan son 200 mesaj da dahil.

Aranabilir 200 mesaj sınırı yalnızca iOS 10'dan önceki bir yedekten geri yükledikten sonradır. Bu nedenle, aynı Mesajlar veritabanına sahip olan ve iOS 10'a yükselttiklerinde yedekten geri yüklenmemiş olan cihazların 200 sınırdan önce hala arama yapabilmelerinin nedeni budur.

Müşteri bu işlevi farklı bir şekilde ilerletmek isterse, lütfen müşteriyi apple.com/feedback adresinden geri bildirim göndermesi için teşvik edin. “


0

İletiler uygulamasını kendini düzeltmeye zorlamak için Spotlight dizin oluşturmayı kullanıp kullanamayacağımızı merak ediyorum.

  1. Ayarlar uygulaması -> Genel -> Spotlight Search. Mesajları kapatın.
  2. İPhone'u yeniden başlatın.
  3. (Mesajları henüz açmayın.) Ayarlar uygulaması -> Genel -> Spotlight Araması. Mesajları tekrar açın.
  4. Bir dakika bekle. Mesajları açın.

Bu gerçekten çok uzun, ama belki de Spotlight'ın veritabanını okumasını sağlamak, goof'un goof'a gitmesini zorlayacak. En azından düşünmeye devam ederken denenecek bir şey.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.