Ekranlar arasında boşluk paylaşmak mümkün mü?


3

Söyleyebileceğim kadarıyla, Sistem Tercihleri> Görev Kontrolü> "Ekranlarda ayrı Boşluklar" seçeneğinin işaretli olup olmamasına bağlı olarak, Uzayların harici monitörlerle ilgili iki çalışma modu vardır:

  1. İşaretli değilse, dizüstü bilgisayar ekranı ve dış ekran tek bir Boşluk gibi davranır.

  2. İşaretliyse, her birinin ayrı bir Boşluk grubu vardır. Boşluk'u, Görev Kontrolü'nde üzerine tıklayarak ve ekranlar arasında sürükleyerek bir ekrandan diğerine taşıyabilirsiniz. Harici ekranın fişi çekildiğinde, Spaces'ı tekrar dizüstü bilgisayarın Spaces'a bırakıyor.

İstediğim şey şu:

  1. Her ekran farklı bir Boşluk gösterebilir, ancak hepsi aynı Boşluk kümesine erişir. Harici bir ekran taktığınızda yeniden düzenleme olmaz. Sadece bu sabit setten farklı bir Boşluğa bakmak için kullanılabilecek bir başka görünüm alanı haline gelir (hatta aynı Boşluk, bu durumda sadece dizüstü bilgisayar ekranını yansıtır).

Yerleşik Görev Kontrolü ayarlarında bunun mümkün olmadığından oldukça eminim. Ama belki bunu yapabilen üçüncü parti bir uygulama var?

Bağlam:

MacBook Pro (Sierra çalıştıran) kullanıyorum ve sık sık harici bir monitöre takıp çıkartıyorum. Çok fazla alanım, bazı masaüstlerim ve bazı ekranlarım var. Tam ekran Boşlukların çoğu tarayıcı pencereleridir. Sürekli yanımda hareket etmeleri beni biraz delirtiyor. "Alanları en yeni kullanıma göre otomatik olarak yeniden düzenle" seçeneği biraz yardımcı olur, ancak tüm ekranlarda aynı Boşluk kümesine sahip olmanın önemsiz göründüğü kadar iyi bir çözüm değildir ve hiç bir zaman, yeniden düzenleme yapmadığınız için çok teşekkür ederim. :-)


Boşlukları zaten harici ekranlarınıza sürükleyip bırakabilmelisiniz
Jersh

@Jersh - teşekkürler, ancak ekranlar arasında sürükleyip bırakmaya çalışmıyorum. Ben kaçınmaya çalışıyorum budur. Boşlukları hiçbir zaman yeniden düzenlemeye gerek duymam. İstediğim şey, kullanılabilir alanların her zaman aynı kalması ve herhangi bir ekrandan bağımsız olarak erişilebilir olması.
SpaceJake
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.