Telefon numarası değiştikten sonra iMessage / Facetime etkinleştirilemiyor


2

Telefon numaramı / servis sağlayıcımı telefonumda değiştirmek zorunda kaldım (iPhone 5'ler) ve her şey yolundaymış gibi görünüyor olsa da, iMessage veya Facetime'ı yeni numaramla etkinleştiremiyorum.

Ayarlar> Mesajlar veya Facetime bölümüne ne zaman girsem, onları açıyorum ve "Etkinleştirme bekliyorum ..." yazıyor, ardından bir süre sonra (birkaç dakika) "Etkinleştirme başarısız" oluyor. Mesajlar ve Facetime'da gösterilen telefon numarası eski numaram (şimdi yanlış) - bu ekran görüntüsünde alan kodu 664 olan

Telefonumdaki telefon numarası, Apple hesabı ve iCloud vb. Benim yeni (doğru) numaramdır - bu ekran görüntüsünde alan kodu 661 ile birlikte.

Çevrimiçi bulduğum birkaç öneriyi denedim: iMessage & Facetime'ı kapatma ve telefonu yeniden başlatma; telefon numarasını değiştirmek ve geri değiştirmek; Telefonda AppleID oturumunu kapattıktan sonra tekrar oturum açıyorsunuz, ancak hala etkinleştiremiyorum.

Lütfen facetime ve imessage'ın appleID'imi kullanarak iyi çalıştığını ve SMS gönderebildiğimi ve alabileceğimi (Apple'dan SMS de dahil) unutmayın.

Mesele şu ki, Mesajlar / Facetime eski numarada aktif olmaya çalışıyor gibi görünüyor, fakat bu numarayı yenisiyle değiştiremiyorum.

Bu etkinleştirme telefon numarasını nasıl değiştirebilirim ve yeni numaram için iMessage ve Facetime'ı nasıl etkinleştirebilirim?


Aynı problemi yaşıyorum, aktif hale getirebiliyor muyuz?
apollo_1444 23

Yanıtlar:


1

Apple'a göre ( https://support.apple.com/en-ca/HT201349 ) şu adımları izlemelisiniz:

"Kaldırmak istediğiniz telefon numarası erişemediğiniz bir iPhone’a aitse, Apple ID şifrenizi değiştirin. Bu işlem, tüm telefon numaralarını iPad, iPod touch ve Mac’inizden kaldırır. artık bu cihazlarda görünmüyor.

Şifrenizi değiştirmeden önce tüm cihazlarınızdaki Apple Kimliğinizle ilişkili olan her şeyden çıkış yapın (iTunes Store, App Store, iCloud, Facetime, iMessage vb. Dahil). Şifre istemleriyle başınızı ağrıtıyor ve 'iPhone'umu Bul' gibi şeyler inatçı olduğu için düzgün çalışmıyor. İPhone'unuzun yedeğini almak muhtemelen zarar vermez.

Bu işe yaramazsa, Apple'ı aramanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu sorunu gidermek zorunda kalmamdan bu yana birkaç yıl geçti, ama eğer bellek bana iyi hizmet ederse, bir telefon numarası bir Apple ID'sine 'sıkışmışsa' aslında sonlarından itibaren yapmak zorunda oldukları bir şey olduğuna inanıyorum.


Cevabınız için teşekkürler, ne yazık ki telefonumdaki her şeyi kapattıktan ve şifremi değiştirdikten sonra, oturum açtıktan sonra hala eski numaramı etkinleştirmeye çalışıyor.
Midavalo


0

Ben de aynı konuya girdim. Önerebileceğim tek şey: 1) NYKg'nin belirttiği gibi icloud hesaplarını kapatın ve silin. 2) başka bir elma aygıtı giriş yaptıysa (ipad veya iMac, vb.), İpad 3 için de aynısını yapmak zorunda kaldım 3) sert yeniden başlatma

ondan sonra, her şey benim için işe yaradı, eski numaram hala fotoğrafların altında bir seçenek olarak listeleniyordu, ancak gri renkli ve seçilmesi imkansızdı.


0

Benim için çalışan tek şey SIM'imi farklı bir iPhone FaceTime'a koymaktı ve iMessage bu telefonda başarılı bir şekilde etkinleştirildi, sonra SIM'i iPhone'uma geri koydum ve şimdi işe yaradı!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.