Exchange kişilerini tutarak Gmail kişileri nasıl senkronize edilir?


2

Bir değişim hesabı ve aynı zamanda bir gmail hesabı ile bir iPhone var. Google’ın Gmail kişilerini senkronize etme talimatlarını gördüm ve öncelikle kişilere borsa hesaplarında senkronizasyonu durdurmalarını söylemesi gerektiğini söyledi. Makale bu ekran görüntüsünü verir:

Ancak Exchange kişilerime senkronizasyonu durdurmasını söylediğimde üst seçeneğim yok (iPhone'umda sakla) - sadece silme veya iptal etme seçeneği var. Değişim rehberimi telefon defterimde tutmak istiyorum ancak Gmail hesabımı kişileri eşitleyen biri yapmak istiyorum.

Yanıtlar:


1

Senkronize etmek ve telefon rehberinizin MS-Exchange klasörünüzde olduğundan emin olmak için iTunes'u kullanın. Ardından, Google Apps taşıma aracını kullanabilir veya görünümden ve gmail’e aktarabilirsiniz.

Daha sonra takas hesabını kaldırabilirsiniz (bu muhtemelen sizi kişileri siler).

Daha sonra, tüm telefonunuzdan çıkacakları şekilde "kişilerimi senkronize et" yazan itunes içindeki kutunun işaretini kaldırabilirsiniz. Önce onları yedeklediğinizden emin olun.

İsterseniz takvimi senkronize etmemesini bildirmek için kutunun işaretini de kaldırabilirsiniz.

Ardından, bir Gmail hesabı veya google apps hesabı ekleyebilir - ancak bunu yaptığınızda hesap türü için Gmail’i tıklamayın - "Exchange" i seçin, çünkü kişilerin ve takvimlerin de senkronize edilmesine izin verir.

Daha fazla ayrıntı için gmail sitesine bakın:

http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=138740


1

İşte başka bir fikir. Http://yoxel.com çevrimiçi hizmetine göz atın , Gmail ve Exchange kişilerinizi arka planda düzenli aralıklarla senkronize edebilir. Bu şekilde iPhone'unuzu yalnızca bir servisle (Gmail veya Exchange) senkronize edecek şekilde yapılandırabilirsiniz.


0

Exchange hesabını el ile kaldırmayın, önce Google hesabını ekleyin, sonra bu seçeneği alırsınız.

İşe yarıyor mu? Benim için yapıyor gibi görünüyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.