Macbook Pro md101hn / a formatlamam gerekiyor mu?


2

Dün bir kişiden kullanılmış bir macbook pro aldım. Bu kullanıcıları dizüstü bilgisayardan kaldırdım ve ana dizini de sildim.

Şimdi bununla ilgili 2 sorum var.

Diski biçimlendirmem gerekiyor mu? Dizüstü bilgisayarın performansını ölçmek için herhangi bir araç?

Yanıtlar:


5

Nuke ve Döşemek.

Bu gerçekten önceki sahibi tarafından yapılmalıydı. Temel güvenlik önlemi. Kötü bir oyuncu bu makineyi ele geçirseydi, hayatının yarısı artık onların elinde olacaktı.

Önceki sahibinden miras kalan bir şey istemiyorsunuz - iyi ya da kötü.
Bir virüs vb. Devralma olasılığı çok küçüktür, ancak şu anda, oradaki tüm Uygulamalar ve hatta işletim sisteminin kendisi bile önceki sahibine aittir ve Apple ID günlüğüne ihtiyaç duyar ve herhangi bir şeyi güncellemek için geçer.

Öyleyse temiz bir başlangıç ​​yapın.
Mümkünse ethernet'inize bağlayın; WiFi gerçekten yapamıyorsanız, ancak işe yaramayacak bir Portal yapısı kullanan WiFi erişiminden kaçının.

  1. Cmd ⌘ Opt ⌥ R Mac'inizi açtıktan veya yeniden başlattıktan hemen sonra basılı tutarak Internet Recovery'den başlayın . Apple logosunu gördüğünüzde tuşları bırakın. Yardımcı programlar penceresini gördüğünüzde başlangıç ​​tamamlanmıştır.

  2. Yardımcı programlar penceresinden Disk Yardımcı Programını açın, ardından yerleşik sabit diskinizi Mac OS Extended (Journaled) biçimini kullanarak silmek için Disk Yardımcı Programını kullanın. İşlemi tamamladığınızda Disk Yardımcı Programından çıkın.

  3. Yardımcı programlar penceresinden macOS'u yeniden yükle (veya OS X'i yeniden yükle) öğesini seçin, ardından ekrandaki talimatları izleyin. Bu, yeniyken Mac'inizle birlikte gelen sistemi yükler. Apple Kimliğinizle ilişkili değildir, bu nedenle yeni sahibi, Apple Kimliğini kullanarak daha sonraki bir sürüme yükseltmek için App Store'u kullanabilir.

Kaynak: Apple KB - MacOS nasıl yeniden yüklenir - Mac'inizi satıyor veya veriyorsanız

Bu sayfadaki 4. Adımı yapmayın, yeni sahip olarak devam edin ve kendi kimlik bilgilerinizi kullanarak ayarlayın.


Ah ... Çok açıklayıcı cevap için teşekkürler. Önceki sahibinden bir sonraki Mac için verilen bağlantıyı takip eden her şeyi silmesini isteyeceğim.
Kishor Pawar

Bunun için şimdi kendiniz de yapabilirsiniz - ancak önceki sahibine, hala kendi verilerini içeren herhangi bir bilgisayarı vermenin tehlikeli olabileceğini bilmesini sağlayın. Yanlış kişinin elinde gerçek bir kimlik hırsızlığı tehlikesi vardır.
Tetsujin

1
Kesinlikle dostum ... Verilen güvenleri kötüye kullanmak
kanımda değil
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.