Kullanıcı Deneyimi tercihini “Giriş sırasında mobil hesap oluştur” şeklinde kodlamanız gerekiyor


2

Kısacası, JAMF Casper ile okul altyapısını desteklediğimiz bir organizasyon için çalışıyorum. Tüm Mac'ler bir Windows AD'ye bağlanır.

Şu anda, öğrenci hesaplarını bir ağ birim paylaşımında saklıyoruz ve Mac'ler oturum açma sırasında mobil hesaplar oluşturmak üzere ayarlanmadığı için oturum açıyorlar. Bu, bunu yapmanın önerilen bir yolu değildir ve iyi bir nedenden dolayı sorunlara yol açmaktadır.

Akıllı bir gruptaki tüm Mac'lerin tercihlerini, "Giriş sırasında mobil hesap oluştur" u seçerek değiştirmek istiyoruz, böylece öğrenciler giriş yaptıklarında mobil hesapları yönetmiş olacaklar, normalde olduğu gibi HD'de önbelleğe alınmışlar. Çalışmalarını yine de bir ağ birimine kaydedecekler, bu nedenle profillerini her zaman ilerlemekte olan bir birim paylaşımından yüklemek gerekli değildir.

Bu değişikliği JAMF oturum açma işlemine eklenmiş, komut dosyası yazılabilen terminal komutları ile yapmanın bir yolu var mı?

Bu konuda, herhangi bir MacOS tercihini terminal üzerinden değiştirmek için tüm yöntemlerin bir deposu olmadığını merak ediyorum. Böyle bir el ile kaynak olması çok güzel olurdu gibi görünüyor

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.