Wifi yerel ağımdaki wifi internet paylaşımından kaynaklanan Double NAT'ı nasıl düzeltirim?


2

Benim apartman ücretsiz wifi internet sağlar. Birden fazla IOT cihazına sahip yerel bir wifi ağım var, bu yüzden binanın wifi özelliğini yerel wifi üzerinden hizmet edebilmeliyim, kablo modemle internete giriyormuşum gibi yapabilirim. İki wifi yönlendiricim var: Geçerli bir Apple Express ve eski bir Airport Extreme.

Airport Express'i binamın wifi ağına bağlanmak için kurdum. Ethernet üzerinden bağladım Airport Extreme'e bağladım, sanki modemmiş gibi görüyor.

Çalışıyor, ancak bir çift NAT hatası alıyorum.

A: Double NAT'ı ve B: Yerel ağımın güvenli olduğundan nasıl emin olabilirim?


Bunun çift NAT olduğundan ve sadece AP İzolasyonu olan binanın olmadığından emin misiniz?
tyteen4a03

Airport Utility, durumunun Double NAT olduğunu söylüyor.
2oh1

Yanıtlar:


1

baz istasyonunu "Köprü Modu" na sokmanız gerekir, böylece ayrı bir ağda olduğunu düşünmez ve yalnızca binanızın WiFI'sine katılır.

Havaalanı yardımcı programını açın, söz konusu Havaalanı'yı seçin, Ağ sekmesine tıklayın, ardından Yönlendirici menüsünden "Kapalı (Köprü modu)" seçeneğini seçin.

Bu değişiklikleri uyguladığınızda, Havaalanının yeniden başlatılması gerekecektir ve gitmeniz iyi olur.


1

Double-NAT ile ilgili gerçekten yanlış bir şey yok, kombine bir telefon ve internet yönlendiricisi nedeniyle buradayım. WAN bağlantısı, havaalanında yegane müşteri olarak 192.168.0 yerel ağına gidiyor. Havaalanı, her şey için 192.168.1 ağı sağlar.

Telefon şirketinin yönlendiricisi, Havaalanına statik bir adres sağlamak ve tüm bağlantı noktalarını (DMZ) yönlendirmek üzere ayarlanmıştır.

Havaalanı Hizmet Programı'ndaki uyarıyı (ve sarı ışığı) kapatabilirsiniz.

Masaüstümde OSX Sunucuyu kullanıyorum, web sitem var, dosya paylaşımım, VPN, takvimim, rehberim ve uzaktan kumandalı kameralarımın tümü çift NAT'ın arkasında çalışıyor, internetten erişilebiliyor ve hiçbir sorunum yok.


1

Bu benim için çalıştı (OSX 10.11):

Sistem Tercihleri ​​& gt; Ağ & gt; (sol sütunda, internet erişiminizi aldığınız "hizmeti" seçin) & gt; Gelişmiş & gt; IPv6'yı Yapılandır & gt; Yalnızca yerel bağlantı


Bu olsa bir şey değişmez. Airport Extreme yönlendiricimde hala "Status: Double NAT" durumunu görüyorum.
2oh1
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.