Hapsedilmiş iPhone'da hostfile dosyasını düzenleme / kaldırma


2

Çocuklar çok saçma bir şey yaptım. Reklam web sitelerini engelleyen bir tweak yükledim, ancak görünüşe göre internetteki her bağlantıyı engelliyor (DNS kullananlar, ancak şimdi her şey kullanıyorlar) Bunu yalnızca telefonumu yeniden başlattıktan sonra farkettim (aptalca ben yeniden başlatmanın çözeceğini düşündüm sorun). İPhone'um neredeyse bir tuğla, çünkü geliştirici sertifikasını doğrulamak için http://ppq.apple.com adresine bağlanamıyorum (yine DNS kullanıyor). Yani yalu ya da başka bir kod çalıştırmanın bir yolu yok. Öyleyse bu ana dosyayı yoksaymak / silmek / düzenlemek için bir yol var mı? Geri yükleme işleminin son çare olmasını istiyorum (umarım IOS 10.2'ye (BLOB'ları kurtardım))


Telefonunuzda yüklü bir terminal varsa, bulunan ana dosyayı kolayca silebilirsiniz private/etc/hosts. Ancak tamamen silmek istemezsiniz. Daha önce olduğu gibi geri yüklemek istiyorsun.
I0_ol

Yanıtlar:


2

hostsEn dosyasının bulunduğu /private/etc/hostsolmayan bir kırılmış IOS cihazında erişilemez olan. Bunu yapmanın bir yolu yok. Bu ve ne firar işlemi sırasında oluşur neden hakkında daha fazla bilgi benim cevap bulunabilir olmayan bir jailbreak cihaza jailbreak tweaks başvurabilir miyim?


Gerçekten de, ana bilgisayarlar hapse atılan bir durumda olmadan düzenlenemez, ancak OP'nin yalu'yu nasıl yönetemediğini de merak ediyorum. Bir ağ bağlantısına ihtiyacın olduğunu bilmiyordum. Yoksa başka bir şey mi kaçırdım?
grg

@ grgarside Tamamen ortak / özel anahtar şifrelemesi olduğundan, bir ağ bağlantısına ihtiyaç duymadığından eminim. Sorunun gerçekte ne olabileceğini düşünmeye çalışıyorum. Pangu yarı bağlanmamış cihazımda uçak moduna alarak test edeceğim.
Andrew Larsson

@ grgarside Uçak modu açıkken yeniden başlattım, açılışta hala uçak modundaydım ve Pangu'yu çok iyi açtım ve jailbreak'i başarıyla yaptım (Yalu'nun kullandığı Cydia Impactor yöntemini kullanıyorum).
Andrew Larsson

Tam olarak beklediğim gibi. Belki OP süresi dolmuş 7 günlük cert kullanıyor? Ama sonra cihazda ağa ihtiyacınız olduğunu bilmiyordum (sadece Cydia Impactor'da).
grg

1
Yalu'yu xcode kullanarak yükledim, eğer önemliyse ve bu sertifikanın doğrulanması gerektiğini söylüyor, hatta bana bile kablolu görünüyor
Stefan Scoarta 20
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.