Bir şirketten çıkarken olduğu gibi şifreli (FileVault) macOS bırakmak güvenli midir?


2

İşyerindeki son gün.

Gemide Sierra ile birlikte bir Mac Mini var. FileVault açık. Disk tamamen şifrelenmiştir ve işletim sistemi AppleID ile bağlantılı değildir. Sadece yerel bir kullanıcı hesabı.

Varsayalım ki bu hesap için sadece şifreyi biliyorum. Mac'i olduğu gibi bırakmak güvenli diskutil cs delete UUIDmidir (zaten temizlendiğinden beri içeriği umursamıyorum) veya silmek için şifreli bir bölüm aramalı mıyım ve daha sonra sahip olduğum USB'den temiz bir kurulum yapmalı mıyım?

Başka bir deyişle. Biçimlendirme yapmadan son kez basitçe kapatacağım güvenli midir?


Genel olarak, kişisel bilgilerden kurtulmak için bir bilgisayarı bırakmadan / vermeden / satmadan önce her zaman diskinizi silmenizi öneririm. Şirketin takip etmeniz gereken standart bir protokol var mı? Şirketin BT departmanının onu yine de silmesi olasıdır, bu durumda önemli değildir.
Nuh L

1
Ne demek istediğini "güvenli" olarak açıklayabilir misin? Verilerinize erişebilecek başka kimse yok, şirket OS'yi sensiz yeniden yükleyebildi mi? Ayrıca, Mac'teki tek hesap bu mu, yoksa FV'in kilidini açabilen başka hesaplar da var mı?
yokuş yukarı

Bu soruyu sevdiğimden emin değilim, çünkü yazıldığı gibi, işvereni işveren zamanında şifreleme veya tam olarak oluşturulmuş bir işveren bilgisayarında oluşturulan verilerden kilitlemek için bilgi / talimat / güvence istediğiniz gibi görünüyor yıkım. Dijital olmayan bir analoji içine koymak için, ayrılmadan önce tüm dosyalarınızı dosya dolabınıza yazar mısınız?
Allan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.